Слухати

Дайвери встановили ялинку на морському дні на затонулому судні Sulina ФОТО / Новини на Громадському радіо

Дайвери встановили ялинку на морському дні на затонулому судні Sulina ФОТО

27 грудня 2016 - 10:20
У семи милях від берега на затонулому румунському кораблі Sulina, який знаходиться на глибині 20 метрів, вони встановили новорічну ялинку з іграшками та підключили ілюмінацію

Румунський суховантаж «Sulina», знаходиться на дні в семи морських милях від одеського порту прекрасно зберігся і став, мабуть, найвідомішим із затонулих кораблів Одеської затоки. Побудований він був в Палермо (Італія) в 1939 році на замовлення Румунії. З початком війни судно стало використовуватися для постачання військ. 28 травня 1942 року з порту Констанца в Миколаїв вийшов конвой, в складі двох суховантажів і двох есмінців. Одним із суховантажів була «Sulina» з вантажем вугілля. Крім екіпажу на борту перебували німецькі сапери, які прямували до Одеси для мінування порту. Вранці 29 травня за підході до Одеси на судні в районі машинного відділення стався вибух. Судно почало тонути. Більша частина екіпажу і німецькі сапери були евакуйовані. Зі 107 осіб, які перебували на борту, загинули 10. Причиною вибуху румунські джерела називали міну, а радянські — торпедні атаки з відстані 3,5 кабельтових, здійснені субмариною А3 під командуванням капітана 3 рангу Цурикова С.А. 

В даний час «Sulina» знаходиться на глибині 22 метрів і стала одним з найбільш відвідуваних дайверами об’єктів. Після спроби невідомих осіб зрізати з борта корабля румунський герб останки судна були взяті під охорону Одеським загоном морської охорони Південного управління Держприкордонслужби служби. 

На затонуле судно до дайверів завітали Дід Мороз і Снігуронька, повідомляє «Первый городской». Відзначається, що ялинку з усіма прикрасами дайвери заберуть з собою, щоб не забруднювати море.

dayver.jpg

Дайвер-Санта-Клаус // Первый городской
Дайвер-Санта-Клаус
Первый городской

yalynka1.jpg

Ялинка // Первый городской
Ялинка
Первый городской

chastyny_sudna.jpg

Фрагменти судна // Первый городской
Фрагменти судна
Первый городской

За словами спортсменів, після закінчення свят вони знову спустяться під воду і повернуть на поверхню ялинку.

yalynka2.jpg

Ялинка з ілюмінацією // Первый городской
Ялинка з ілюмінацією
Первый городской

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+