Слухати

В РФ розглядають питання передачі Україні 17 засуджених українців

27 грудня 2016 - 11:40 36
Зараз збираються необхідні документи, зокрема триває процес підтвердження їхнього українського громадянства

Уповноважений з прав людини Верховної Ради України Валерія Лутковська в наступному році відвідає засуджених українських громадян, які утримуються у виправних колоніях в Сімферополі, повідомила російський омбудсмен Тетяна Москалькова, пише «Інтерфакс».

«Лутковській було надано право відвідати в ІК-1 і ІК-2 в Сімферополі засуджених громадян України, але, оскільки багато зайняло часу відвідування в слідчому ізоляторі, досягнута домовленість про відвідування нею вже в наступному році цих громадян», — сказала Москалькова.

Уповноважені планують обговорити переміщення засуджених українців з Криму та інших суб’єктів РФ до України, повідомила Москалькова.

«Для цього пророблена певна робота, зібрані необхідні документи. І МЗС Росії запросив МЗС України про підтвердження їх українського громадянства, а також ми повинні отримати підтвердження, що українська сторона готова прийняти для подальшого відбування покарання цих громадян на території України. Їх зараз 17 осіб», — зазначила російський омбудсмен.

Вона повідомила, що звернулася до Лутковської з проханням посприяти в складанні повного переліку громадян РФ, які містяться в місцях позбавлення волі на території України.

«Ми будемо поглиблювати нашу співпрацю, принаймні ми маємо для цього рішучість. Взаємний моніторинг порядку умов утримання під вартою громадян України на території Росії і громадян Росії на території України вважаємо ефективним і важливим для людей, особливо в умовах того політичного протистояння, яке зараз заплітається між двома державами «, — заявила Москалькова.

Нагадаємо, вчора, 26 грудня Уповноважений з прав людини Верховної Ради України Валерія Лутковська відвідала трьох ув’язнених в Криму українців із заявлених сорока двох.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+