Слухати

США висилають з країни 35 російських дипломатів

29 грудня 2016 - 21:31 288
Підозрюваних у шпигунстві росян висилають разом родинами: вони мають залишити Вашингтон і Сан-Франциско протягом 72 годин

Про це повідомляє Reuters з посиланням на представника американської адміністрації. За інформацією агентства, росіян звинувачують в порушенні принципів дипломатичної діяльності.

Також висилка російських дипломатів відбувається як захід у відповідь на залякування американських дипломатів у Росії та нібито втручання російських хакерів у перебіг американської виборчої кампанії.

Крім того, за розпорядженням американської влади в Меріленді і Нью-Йорку будуть закриті два диппредставництва Росії, що їх нібито використовували в розвідувальних цілях. Російські співробітники не маимуть туди доступ уже починаючи опівдні у п’ятницю.

Президент США Барак Обама, коментуючи введення санкцій, назвав їх «необхідною і адекватною відповіддю» на дії Росії. А російських дипломатів, які висилаються, Обама назвав «розвідниками», передає агентство.

Інші санкції, оприлюднені міністерством фінансів США, також торкаються шести людей і п’яти відомств, серед яких і Федеральної служби безпеки. Серед тих, хто потрапив до списку, є і представники командування Головного розвідувального управління (ГРУ): начальник ГРУ Ігор Коробов, його перші заступники — Володимир Алексєєв і Сергій Гізун. Також мінфін США згадує Ігоря Костюкова, називаючи його одним з перших заступників глави ГРУ. Раніше Ігор Костюков ніде не згадувався в цій якості.

Деякі аналітики вважають, що політика США щодо Росії може стати більш гнучкою, коли наприкінці січня на посаду президента США офіційно прийде Дональд Трамп.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+