Слухати

Бійців, які воювали в Авдіївці, змушують повертати бойові надбавки (ОНОВЛЕНО) / Новини на Громадському радіо

Бійців, які воювали в Авдіївці, змушують повертати бойові надбавки (ОНОВЛЕНО)

31 грудня 2016 - 16:43
Управління Державної аудиторної служби (колишня КРУ) виставила рахунок на 2, 5 мільйонів гривень військовим 16-го оМБ 58 бригади, стверджує боєць. У службі спростовують інформацію

Водночас волонтер Роман Донік заявив, що проблеми з документами буде вирішено.

Як повідомляють військові, служба склала акт про те, що військовослужбовці батальйону не повинні були отримувати бойові надбавки за першу лінію фронту. Хоча бійці майже рік тримали оборону в промзоні Авдіївки, на першій лінії фронту, а з жовтня цього року прийшли на дислокацію в військову частину в Глухові Сумської області. Про це Громадському радіо розповів командир відділення в батальйоні Данило Зубко.

«Ми в Авдіївці стояли — нульовєє нікуди. А вони (Держаудитслужба) почали кіпіш в нас робити. Поприходили рахунки деяким вже. Дехто по 33 тисячі винен. Дехто — 12 тисяч», — розповів Зубко.

За словами військовослужбовця, зараз керівництво батальйону готує документи до суду. Без суду бійці відмовляються що-небудь платити.

Також бійці отримали лише приблизно 30% надбавок, які їм було положено в кінці цього року.

«Виходить, в кінці року нам перераховують зарплату, потім дають матеріальну допомогу, на оздоровлення і так далі. Багато чого з цього списку не повиплачували, мотивуючи це тим, що грошей немає», — зазначив боєць.

Волонтер Роман Донік написав у «Фейсбуку», що відбулася плутанина з документами, і бійцям, котрі билися на передньому краї, нема за що переживати:

«З приводу 16 батальйону и авдіївської промки. Міністр оборони призначив розслідування. Тим, хто був на першій лінії, переживати нема за що. Є низка недооформлених документів на рівні штабу бригади-батальйону и подальшої передачі їх до штабу АТО. Начальник ВСП уже передав результати міністру. Нічого непоправного нема. Навіть заднім числом, документи можуть бути оформлені».

ОНОВЛЕНО. 4 січня на сайті Держаудитслужби з’явилося повідомлення про те, що служба не проводила перевірок у 58-й окремій бригаді ЗСУ

«Державна аудиторська служба України не здійснювала жодних контрольних заходів у 58-й окремій бригаді ЗСУ та, відповідно, не порушувала питання щодо повернення військовослужбовцями цієї бригади отриманих бойових надбавок за перебування на першій лінії зони АТО. Отже, інформація, поширена деякими інтернет-ресурсами, про те, що Держаудитслужба змушує згаданих військовослужбовців повертати вказані виплати, не відповідає дійсності», — стверджують у прес-службі.

Читайте також: У покинутих холодних ангарах та без води — бійців відправили на «відпочинок» — фото

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+