Слухати

Фільми, які команда «Громадського радіо» радить подивитись у святкову ніч / Новини на Громадському радіо

Фільми, які команда "Громадського радіо" радить подивитись у святкову ніч

31 грудня 2016 - 16:00
Журналісти "Громадського радіо" склали список фільмів, які не залишили байдужими їх та, які вони радять передивитись у передноворічну ніч

Ведуча програм та редактор програми «Київ-Донбас» Тетяна Трощинська пропонує переглянути «Нескореного» від Клінта Іствуда.

tetyanatroshchynska.jpg

Тетяна Трощинська // «Громадське радіо»
Тетяна Трощинська
«Громадське радіо»

«Якщо хочете зрозуміти, що таке ненасильницька комунікація», — пояснила ведуча.

Фільм вийшов в прокат у 2009 році. В ньому йдеться про час після падіння апартеїду, коли Південна Африка провела у себе Кубок світу з регбі 1995 року. Тоді йшов перший президентський термін Нельсона Мандели, який намагався використовувати всі можливості, щоб припинити багаторічне нерозуміння між білим і чорношкірим населенням країни.

 

 

Також Тетяна Трощинська радить переглянути  «Життя прекрасне» Роберто Беніньї (1997 рік).

«Його треба дивитися із десятком носовичків для сліз, але це справді історія про те, як любов перемагає газову камеру. Дуже важко, але необхідно подивитись батькам маленьких дітей», — пояснює ведуча.

Під час II Світової війни в Італії до концтабору були відправлені євреї, батько і його маленький син. Дружина, італійка, добровільно пішла слідом за ними. У таборі батько сказав синові, що все, що відбувається навколо є дуже великою грою за приз в справжній танк, який дістанеться тому хлопчикові, який зможе не потрапити на очі наглядачам. Він зробив все, щоб син повірив в гру і залишився живий, ховаючись в бараку.

 

Ведучий Андрій Куликов пропонує переглянути «Вавілон ХХ» — український фільм режисера Івана Миколайчука.

kulykov.jpg

Андрій Куликов //
Андрій Куликов

«Фільм «гостросюжетний» і в той самий час сповнений іронійно-саркастичної мудрості», — говорить ведучий.

Уривок з фільму «Вавілон ХХ».

 

 

Також, на думку Андрія Куликова, буде цікаво переглянути «Іграшку» (1976) з П’єром Рішаром:

«Комедія не для «бу-га-га», а для усмішки над самими собою», — пояснює ведучий.

Уривок з фільму «Іграшка».

 

«Love Actually» — сімейний святковий фільм редакторки та ведучої Ірини Славінської.

lar_5515.jpg

Ірина Славінська // Фото Дмитра Ларіна
Ірина Славінська
Фото Дмитра Ларіна

«Дивимося щороку, тому що це класний фільм про любов. Він побудований як жмуток історій, і сюжетні лінії наприкінці всі зв’язуються докупи. Це як «ефект метелика», коли маленька подія може змінити ціле життя», - пояснює Ірина.

 

 

Ще Ірина Славінська радить звернути увагу на «To Kill a Mockingbird»:

«Важливий правозахисний фільм. Роман Харпер Лі «Вбити пересмішника» також блискучий. Це читання і цей фільм ще в підлітковому віці дали мені усвідомлення того, що є насправді важливим», — поділилась враженнями ведуча.

Фільм розповідає про адвоката з Алабами, Аттікуса Фінча, який виховує без матері своїх двох дітей. Мудрий і м’який Аттікус призначений захищати в суді афроамериканця, помилково звинуваченого в згвалтуванні білої жінки. Аттікусу доводиться зіткнутися з ворожістю і упередженістю південного міста, де расові забобони багато в чому визначають життя городян. Паралельна сюжетна лінія розповідає про майже дорослих дітей Аттікуса, у яких формуються такі поняття, як справедливість, відповідальність, співчуття на противагу соціальній і расовій нерівності.

 

Андрій Кобалія пропонує до уваги шанувальників Громадського радіо «Good night and good luck»- фільм про радіожурналіста, який на тлі холодної війни та тиску на ЗМІ з боку влади, все одно висвітлював порушення громадянських прав.

 

 

Також, говорить Андрій, варто згадати й «Deadman» Джима Джармуша:

«Це дуже атмосферна класика, не лише через саундтрек від Ніла Янга», — пояснив Андрій Кобалія.

 

 

Фільми Вуді Аллена ведуча Олена Бадюк радить переглянути тим, кому до вподоби красиві історії про людські долі, виборі та особистих стосунках.

badiuk4.jpg

Олена Бадюк // «Громадське радіо»
Олена Бадюк
«Громадське радіо»

Зокрема, таким є фільм «Світське життя» (2016 рік).

1930-і роки. Молодий чоловік приїздить з Нью-Йорка до Голлівуду з надією знайти роботу на кіноіндустрії. У Лос-Анджелесі він закохується і виявляє себе в самому центрі виру бурхливого світського життя і подій, які визначили дух того часу.

 

«Жасмін» (2013)

Після розлучення з багатим бізнесменом, світська мешканка Нью-Йорка Жасмин переїжджає в скромну квартиру сестри в Сан-Франциско, щоб спробувати взяти себе в руки і жити далі.

 

Любите непередбачуваний фінал? Тоді подивіться «El camino de los ingleses» (українська назва — «Літній дощ») радить Анастасія Багаліка.

a54f8529.jpg

Багалика // Громадське Радіо
Багалика
Громадське Радіо

«Це фільм про те, чому треба боротися за любов, ту, яка одна на все життя», — говорить Анастасія.

Режисер стрічки — Антоніо Бандерас. Події фільму розвиваються в його рідному місті - іспанській Малазі — в середині 70-х років. Фільм розповідає про групу хлопців і дівчат, у житті яких разом з романтичними, сексуальними відносинами починають з’являтися і перші справжні розчарування, які головним чином пов’язані з їхніми батьками.

 

 

Правозахисниця, юристка та ведуча  Громадського радіо Лариса Денисенко пропонує подивитись фільм «Белль».

a54f0608.jpg

Лариса Денисенко // Громадське Радіо
Лариса Денисенко
Громадське Радіо

«Це кіно про те, як важко відчувати, зберігати в собі гідність, боротися за неї, коли люди, Бог і закон тобі в цьому відмовляють»

«Белль» - британська біографічна драма 2013 року, про життя в XVIII столітті Дайду Елізабет Белль — незаконнонародженої дочки англійського адмірала Джона Ліндсі і чорношкірої жінки на ім’я Марія Белль.

 

 

 

Ведуча Ілона Довгань скалала два списки для шанувальників Громадського радіо.

ilonadovgan.jpg

Ілона Довгань //
Ілона Довгань

У першому — фільми для святкового настрою, романтичні. Вони для зимових вечорів на канікулах. 

Другий — це фільми, да є над чим замислитись та насолодитись роботою режисера та акторів.

Отже, перший список:

«Реальна любов»

 

 

«Термінал»

 

 

«Інтуіція»

 

 

До другого списку фільмів потрипили:

«Непристойна пропозиція»

 

 

« Століття Адалін»

 

 

«Пропала грамота»

Уривок з фільму

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+