Слухати

Українське посольство досі не домовилось з нащадками людини, похованої в могилі Олександра Олеся, — Райчинець

03 січня 2017 - 15:27
Наразі йде дискусія з нащадками людини, яка платила орендну плату за могилу Олександра Олеся в Чехії і забажала бути в ній похованою після смерті
Українське посольство досі не домовилось з нащадками людини, похованої в могилі Олександра Олеся, — Райчинець / Новини на Громадському радіо

Про це «Громадському радіо» повідомив представник української ініціативи в Чехії Богдан Райчинець.

«Могила Олександра Олеся була оплачена приватною особою, яка здається, виявила бажання бути після смерті похованою в його гробі. Отже, зараз йде дискусія з нащадками цієї особи, яка сьогодні вже похоронена у могилі Олександра Олеся.

Про цю ситуацію ми як українська спільнота довідалися вчора-позавчора», — говорить Богдан Райчинець.

Він зазначив, що юридично всі права належать тим, хто платив за оренду могили Олександра Олеся впродовж останніх десяти років.

«На жаль, наразі представники нашого посольства в Празі не змогли домовитися з нащадками людини, похованої в могилі Олександра Олеся. Є й інші нащадки, але вони перебувають не в і Чехії, а за кордоном, отже з ними складно вести перемовини. І ми бачимо, що в них відношення до визначної особи, яким був Олександр Олесь, є трохи іншим, тому що вони не живуть в Чехії» — додав Райчинець.

Також Богдан Райчинец наголосив, що українська спільнота намагається цю ситуацію вирішити. Зараз йде дискусія за посередництвом посольства Чехії із владою України і з Міністерством закордонних справ Чеської Республіки про розв’язання цього питання.

Нагадаємо, що сьогодні в Чехії в могилі українського письменника Олександра Олеся був похований громадянин Чехії і виходець з України Володимир Михайлишин, а останки письменника було примусово ексгумовано і залишено у камері схову на цвинтарі.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+