Слухати

Сьогодні християни східного обряду святкують Святвечір

06 січня 2017 - 16:18
У Святвечір прийнято збиратися усією сім'єю та ставити на святковий стіл 12 пісних страв, якими і відзначають завершення Різдвяного посту

Різдво Христове 7 січня відзначають усі українські православні церкви, більшість українських євангельських християн, Єрусалимська, Російська, Сербська і Грузинська православні церкви, стародавні монастирі на Афоні, а також християни східного обряду — греко-католики, Вірменська апостольська церква, деякі групи протестантів і коптська церква.

За біблійною оповідкою, цього дня у Віфлеємі в хліві Діва Марія народила Ісуса Христа. Першими, хто привітав новонародженого, були пастухи. Пізніше до немовляти прийшли волхви-мудреці зі Сходу.

Святвечір — останній день Різдвяного посту. Традиційно в цей день в їжу можна було приймати лише так зване сочиво — розмочені зерна пшениці з медом і фруктами. Ця традиція і дала назву святу (Святвечір — рос. Сочельник).

У Різдвяний святвечір до вечірньої зірки, тобто до вечірніх співів за богослужінням «Волхви ж із зіркою подорожують», прийнято нічого не їсти і навіть не сідати за стіл. З появою на небі першої зірки, яка сповістила колись волхвів про народження Христа, можна починати святкувати.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
FacebookTwitterGoogle+