Слухати

"Це було особисте родинне рішення" - Клімкін про перепоховання О. Олеся

07 січня 2017 - 10:50 597
Родичам письменника Олександра Олеся, які погодилися на перепоховання письменника в Україні, ще треба підписати офіційні документи

Про це ведучій “Громадського радіо” Ірині Славінській розповів міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Він повідомив, що документальним оформленням справи займатимуться українські консули. Клімкін також пояснив, чому ексгумація останків Олеся стала несподіванкою.

«Це було особисто родинне рішення, яке в принципі за чеським законодавством ні з ким не має бути погоджене. Тобто там було з точки зору законодавства все зроблено правильно, і потім було посольство в результаті задіяне, але саме рішення приймалось без погодження із кимось і насправді за законодавством із кимось і не має бути погоджене. І тут, елемент особистого рішення, ін звичайно спрацював», — розповів міністр.

Міністр вважає, що скандал з ексгумацією останків Олександра Олеся повинен підштовхнути до того, щоб запровадити порядок дій на такі випадки.

Нагадаємо, письменник Олександр Олесь помер у Празі у 1944 році. Цьогоріч 3 січня його останки ексгумували, а замість О. Олеся поховали іншу людину.

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+