Слухати

Перенесення КПВВ "Майорськ" відкрило доступ до кількох населених пунктів ФОТО

10 січня 2017 - 17:49
Зокрема такими були смт Курдюмівка, Зайцеве та селище Опитне
Перенесення КПВВ «Майорськ» відкрило доступ до кількох населених пунктів ФОТО / Новини на Громадському радіо

Представники Харківської правозахисної групи моніторили ситуацію на КПВВ «Майорськ». Про свої спостереження і про спілкування з жителями навколишніх селищ Громадському радіо розповіла правозахисниця Яна Смелянська.

За її словами на території навколо контрольного пункту в’їзду-виїзду «Майорськ» можна побачити багато сміття. Це пов’язано з тим, що пункт трохи перемістився і його продовжують облаштовувати.

«Вагончики передвинули, логістичний центр перенесли на самий в’їзд в Майорськ. Тобто ця 18-ти кілометрова «сіра» зона значно скоротилась», — розповідає правозахисниця.

Таким чином, говорить Смелянська, відкрився доступ до тих населених пунктів, які раніше були закриті саме через розташування КПВВ. Це Курдюмівка, Зайцеве, Опитне.

Правозахисниця відзначає і те, що спілкування військових з людьми, які перетинають лінію розмежування, змінилось у кращий бік. 

«Грубості з боку військових ми не спостерігали. Черга просувається досить швидко. Такі великі черги, які були, наприклад, в 2015 році, сьогодні ми цього не побачили. Всі рухаються у звичайному режимі», — пояснила вона.

Яна Смелянська додала, що покращились і побутові умови на КПВВ.

«Туалети працюють безкоштовно. Пункти обігріву абсолютно цивілізовані. Є дрова, якими опалюють ці намети, чай безкоштовний, печиво. Тобто до пунктів обігріву претензій жодних», — розповіла правозахисниця.

Вона додала, що на КПВВ «Майорськ» також є ліжка. Ними можуть скористатись ті, хто не встиг перетнути лінію розмежування у встановлений час. У двох наметах по 10 ліжок.  

Для порівняння правозахисниця згадала КПВВ в Станиці Луганській. Пункт обігріву припиняє там працювати так само, як і КПВВ о 17.00.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+