Слухати

В Росії хочуть декриміналізувати побої близьких родичів

11 січня 2017 - 17:48
Законопроект пропонує перенести такі побої в розряд адміністративних правопорушень
В Росії хочуть декриміналізувати побої близьких родичів / Новини на Громадському радіо

Держдума прийняла в першому читанні законопроект, що виключає з Кримінального кодексу покарання за побої щодо близьких родичів, повідомляє «Эхо Москви».

Проти цього документа проголосував лише один депутат, ще один утримався.

Кримінальна відповідальність буде наступати тільки в разі вчинення правопорушення два і більше разів протягом року, зазначаі видання. У Кримінальному кодексі залишиться покарання за побої з хуліганських спонукань чи з мотивів ненависті або ворожнечі. За це загрожує покарання від виправних робіт до 2-х років позбавлення волі.

Закон, за яким злочини по ряду статей, включаючи побої, переводяться в розряд адміністративних правопорушень набрав чинності 4 липня 2016 року, пише ТАСС. Так, побої, нанесені не близькою людям, були виключені з КК РФ, якщо це правопорушення вчинено вперше. Якщо злочин повторюється протягом року, то воно переходить в розряд кримінальних. При цьому якщо побої нанесені близьким особам, кримінальна відповідальність настає і при першому разі вчинення злочину.

Закон викликав суперечки. Сенатор Олена Мізуліна, яка входить в число авторів законопроекту, зазначила, що «для порушення кримінальної переслідування за статтею 116 достатньо лише заяви потерпілого, наприклад, дитини, сусіда або навіть анонімного повідомлення».

А порушення кримінальної справи дозволяє ставити питання про позбавлення, обмеження батьківських прав.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+