Слухати

Я стала маріонеткою в політичних іграх, - визволена з полону журналістка ВІДЕО

11 січня 2017 - 16:03
Ольга Сворак, яку в грудні минулого року бойовики "ЛНР" передали українській стороні, 11 січня дала прес-конференцію івано-франківським ЗМІ
Я стала маріонеткою в політичних іграх, - визволена з полону журналістка ВІДЕО / Новини на Громадському радіо

Вона була в полоні сім місяців (з травня 2016). А загалом на території «ЛНР» перебувала з березня минулого року. Каже, відповідні служби знали про її поїздку, аже вона там виконувала певні завдання, повідомляє “Галка”.

“Моєю місією було допомога людям на лінії розмежування, і я її виконувала. І це є підтверджено. Це питання не підлягає розголосу на даний момент”, – сказала Сворак.

На уточнююче запитання, в якій ролі вона виконувала це завдання, Сворак відповіла:

“Ви знаєте, мені здається, що франківські ЗМІ вже давно за мене це все придумали. Ви такі розумні – придумайте щось самі…Як допомагала? Хай буде, що хліб носила. Я приїхала додому, і думала, що буду себе тут комфортно відчувати, але відчула зовсім іншу ситуацію”, – відповіла Сворак.

“Це був громадський обов’язок і патріотизм. Про те, що я їду і там, всі необхідні служби знали, і СБУ і інші”, – запевнила вона.

Про звільнення вона не знала, її везли з мішком на голові та у наручниках.

“Вже коли приїхала додому, дізналася, що я стала маріонеткою в політичних іграх, про які я не знала. Бо я була в інформаційному вакуумі, в луганському СІЗО…Даю згоду на перевірку поліграфом у СБУ, я дійсно працювала на користь України”, – сказала вона.

Ольга Сворак спробувала пояснити свої стосунки з прихильником так званої “ЛНР”:

“Щоб мені там довіряли, і я могла комусь допомагати, повинна бути якась легенда. Це був прихильник «ЛНР», і він пізніше мене здав «МДБ”, – сказала жінка.

Сворак сказала, що їй віддали особисті речі, але не ноутбук, телефон, паспорт та інші документи.

Щодо свого “зізнавального” відео, де Сворак була при макіяжі, то вона пояснила, що так вона прикривала сліди від побоїв.

“З підвалу мені сказали – або відео або залишаєшся на підвалі. В СІЗО ставилися акуратно. А на підвалі МГБ по сім годин допит тривав. Мені треба було власноруч писати, що я вибираю розстріл, а не довічне ув’язнення…Так, били” — сказала вона.

Нагадаємо, 27 грудня представники непідконтрольних територій передали українській стороні двох полонянок. Одна з них — журналістка порталу Golos-info Ольга Сворак.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+