Слухати

Формально Савченко порушила закон про захист персональних даних - офіс омбудсмена

12 січня 2017 - 00:11
Про формальні ознаки порушення прав військовослужбовців говорить керівник секретаріату омбудсмена Богдан Крикливенко
Формально Савченко порушила закон про захист персональних даних - офіс омбудсмена / Новини на Громадському радіо

Вся процедура обмінів полоненими, які знаходяться в ОРДЛО є поза правовим полем. Отже і кроки, які є складовими процесу обміну також є поза законодавством. Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини намагався знайти механізми, які могли б слугувати за зразок у світовому законодавстві але наразі не знайшов. Про це Богдан Крикливенко, керівник секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини розповів у ефірі Громадської Хвилі.

Список осіб, які утримуються на території РФ і в окупованому Криму давно відомий, багато разів публікувався правозахисниками і державними органами і не становить жодної загрози. Найбільш уразливою категорією є люди з зі списку, яких розшукує Україна на території ОРДЛО і люди, яких ОРДЛО хочуть виміняти у України, — говорить Крикливенко. По-перше, ці списки дуже неточні. Було багато коментарів з того приводу, що дехто зі списків насправді загинув, хтось, навпаки, повернувся додому. По-друге, ці списки дають поле для маніпуляцій зі сторони шахраїв, які дзвонять до родичів і вимагають космічні суми грошей.

Таку інформацію можна поширювати лише за згоди особи. Цілком зрозуміло, що самі військовослужбовці такої згоди не давали. А родичі часто готові на будь-які кроки, щоб повернути своїх рідних додому. Формально така публікація дійсно порушує закон України про захист персональних даних, — зауважив Богдан Крикливенко.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+