Слухати

Фортеця Єні-Кале в Криму з висоти - захопливе відео / Новини на Громадському радіо

Фортеця Єні-Кале в Криму з висоти - захопливе відео

12 січня 2017 - 15:34
В мережі з'явилось відео Фортеця Єні-Кале, зняте з дрону

Фортеця Єні-Кале розташована на березі Керченської протоки в північно-східній частині міста. Вона була побудована османцями в 1699-1706 рр., йдеться на сайті virtual.crimea.ua.

Фортеця Єні-Кале — популярне місце серед туристів для екскурсії.

Відвідати фортецю Єні-Кале можна, відправившись в північно-східну частину міста. По-турецькі «єни-кале» означає «нова фортеця». Колись з фортеці Єні-Кале зручно було контролювати прохід кораблів між Чорним і Азовським морями.

Італієць Голоппо, який прийняв іслам, керував будівництвом Єні-Кале. Мета побудови — перешкодити російським кораблям потрапити в Чорне море.

Форма фортеці Єні-Кале — неправильна трапеція з високими зубчастими стінами по периметру. У фортецю вело три дороги — вздовж моря з Керчі, з боку Джанкоя і від переправи з Тамані. У гарнізоні Єні-Кале могло вміститися до 2 000 людей.

З 1774 р жителів лексикон увійшло поєднання «Керч-Єні-Кале», а в новому місті з’явилися греки і вихідці із Слобідської України. З 1873 року міський центр остаточно переміщують в Керч, а Єні-Кале занепадає.

У 1825 році фортецю Єні-Кале скасували, на її території з’явився військовий шпиталь з невеликим селищем навколо. 1855 рік став останнім роком, коли фортеця Єні-Кале взяла участь у війнах.

Батарея Єні-Кале вела в Керчі нетривалий бій з англо-французьким десантом. Російські війська відступили через нерівні сили. Після закінчення Кримської війни фортеця Єні-Кале остаточно стала дачним передмістям Керчі.

У 1880-х рр. госпіталь був закритий і фортеця стала занедбаною.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+