Слухати

Екс-керівник НТКУ: отримав зброю через погрози бойовиків ОРДЛО

14 січня 2017 - 21:06
Екс-керівник НТКУ Зураб Аласанія пояснив, що отримав від міністра МВС Арсена Авакова через погрози з боку бойовиків ОРДЛО
Екс-керівник НТКУ: отримав зброю через погрози бойовиків ОРДЛО / Новини на Громадському радіо

Про це він написав на своїй Facebook-сторінці.

«Під час керування НТКУ я отримав службову інформацію про смертний вирок, винесений на мою адресу окремо двома терористичними угрупуваннями (т.з. днр та лнр)», — написав Аласанія.

Він пояснив, що його обвинувачення базувалося на витиснення з візуального відеоряду національного каналу та сприяння заміні в суспільній свідомості:

1. Зображення «георгієвської стрічки» як символу перемоги на зображення маку, як символу скорботи та пам’яті.

2. Дат «1940-1945» та позначки «Велика Вітчизняна Війна» на дати «1939-1945» та позначки «Друга Світова Війна».

3. Вербальної ідеологеми «Велика перемога» на пам’ятку «Ніколи знову».

«В оперативній інформації також зазначалось, що вирок про страту вважається угрупуваннями таким, що має строк закінчення тільки після його виконання, незалежно від часу», — додав Аласанія.

За його словами, він сам звернувся до міністра внутрішніх справ за можливістю забезпечення самозахисту.

«Після розгляду звернення та визнання його обґрунтованим, МВС логічно вирішило, що одиниця зброї українського виробництва (пістолет Форт 17) набагато дешевше убезпечення особи силами підрозділу державної охорони на невизначений строк», — повідомив він.

«Оскільки єдиною легальною формою володіння зброєю в нашій країні є формат нагородження нею — МВС саме такий шлях і обрало. Всі формальні умови було дотримано, і зброю я отримав після відповідних медичних перевірок та перевірок МВС наявності умов її зберігання (сейф)», — додав екс-голова НТКУ.

 

Нагадаємо, список з 400 прізвищ людей, які отримали нагородну зброю від міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, оприлюднила «Українська правда». Серед них — народні депутати, голова НБУ Валерія Гонтарева, екс-генпрокурор Віталій Ярема, міський голова Києва Віталій Кличко, міський голова Дніпра Борис Філатов, екс-прем’єр України Арсеній Яценюк. Також у списку були прізвища журналістів, зокрема екс-керівника НТКУ Зураба Аласанії. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+