Слухати

Україна проведе перевірку на території РФ щодо військової діяльості

15 січня 2017 - 09:03
Українські інспектори в рамках Венського документу 2011 року проведуть перевірку на території РФ щодо визначення масштабів або підтвердження відсутності військової діяльності в зазначеному районі
Україна проведе перевірку на території РФ щодо військової діяльості / Новини на Громадському радіо

Йдеться про один з районів Ростовської області. Про це повідомив начальник російського національного Центру зі зменшення ядерної небезпеки Сергій Рижков, передає ТАСС.

«У період з 16 по 19 січня 2017 року Україна запросила Росію про проведення на її території інспекції зазначеного району в рамках Віденського документу 2011 про заходи зміцнення довіри і безпеки», — повідомив він.

Рижков зазначив, що площа району, на території якого пройде перевірка, становить близько 16 тис. кв. км.

Він підкреслив, що мета подібних заходів — визначення масштабів або підтвердження відсутності військової діяльності в межах зазначеного району.

Інспекцію на території РФ також проведуть фахівці з Німеччини та Сербії. Німецькі фахівці відвідають з інспекцією 252 механізований полк, дислокований в місті Богучар Воронезької області.

За словами Рижкова, метою подібної інспекції є перевірка наданої раніше російською стороною інформації про військові сили і плани розгортання основних систем озброєння і військової техніки в даному полку. Він також зазначив, що інспекторам буде представлений передбачений Віденським документом брифінг, а також надана можливість побачити в ході відвідування особовий склад і основні системи озброєння та військової техніки полку.

Сербські фахівці проведуть інспекцію на території одного з районів Московської області. Рижков зазначив, що площа району становить близько 3500 кв. км. Він підкреслив, що мета подібної інспекції — визначення масштабів або підтвердження відсутності проведення військової діяльності в межах зазначеного району. В ході інспекції сербським фахівцям також будуть представлені брифінги від командування формувань і військових частин з інформацією про них і про військову діяльність, що проводиться на території району.

Відповідно до положень Віденського документа 2011 року, кожна держава-учасник ОБСЄ має право проводити інспекції на території будь-якої держави-учасниці. Інспектує, держава також може запросити інші держави-учасники взяти участь в інспекції.

 

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+