Слухати

Росія проти України: Високий суд Лондона починає слухання по «кредиту Януковича» / Новини на Громадському радіо

Росія проти України: Високий суд Лондона починає слухання по «кредиту Януковича»

17 січня 2017 - 09:19
У Високому суді Лондона починаються слухання у позові Росії до України про стягнення боргу у три мільярди доларів

У 2013-му році Росія надала уряду України борг шляхом викупу євробондів України на суму в три мільярди доларів. Заступник міністра фінансів Росії Сергій Сторчак на початку осені 2016- го року оголосив, що РФ буде позиватися до Високого суду Лондона, — передає «Ехо Москви».

Reuters пише про те, що у Росії була можливість звернутися до Міжнародного Арбітражу, де справа слухали б у закритому режимі, і те, що обрали Високий суд Лондона свідчить про впевненість Росії у перемозі. 

Інтереси Росії в цьому суді представляють Cleary, Gottlieb, Steen & Hamilton LLP, уряд України в суді представляє Quinn, Emanuel, Urquhart & Sullivan LLP.

Зазначається, що професор права університету Дьюк Міту Гулаті пише, що це слухання буде безпрецедентно цікавим.

«Зазвичай уряди країн не дають один одному в борг використовуючи інструменти третіх країн — євробонди, наприклад, і угоди укладаються безпосередньо між двома урядами. У цьому випадку суд має вирішити, чи повинна Україна виплачувати борг попереднього уряду з огляду на те, що на той момент вона була васальною державою Росії, а потім Росія здійснила військове вторгнення на її територію.  Зазвичай суди такі питання не вирішують», - зазначив професор.

Суддею у справі призначено Вільям Блер — рідний брат колишнього прем’єр-міністра Великобританії Тоні Блера, один з найбільш шанованих британських суддів, що спеціализується на питаннях державного боргу, які взяв на себе уряд, що діє «не в інтересах власної країни, а в будь-яких інших інтересах» .

Очікується, що слухання триватимуть до кінця тижня. Крім боргу в три мільярди доларів, Росія вимагає сплатити ще 75 мільйонів доларів судових витрат і недоотриманого прибутку.

Зазначимо також, що ВГО «Сила права» виграла суд, який  заарештував та заборонив виплату російського кредиту у розмірі 3 мільярдів доларів США, отриманого Україною від Російської Федерації за часів президентсва Віктора Януковича у 2013 році. Голосіївський районний суд Києва задовольнив позов Ірини Верігіної до Російської Федерації про відшкодування моральної та майнової шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії РФ проти України і окупацією РФ частини території Луганської області. 

23 серпня 2016 року Голосіївський районний суд Києва ухвалив перше в історії українського правосуддя рішення про стягнення з Російської Федерації шкоди, завданої вимушеній переселенці з окупованої території Луганської області в результаті російської збройної агресії й окупації частини території України.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+