Слухати

Українці підтримують ветеранів флешмобом #22PushUpChallenge

17 січня 2017 - 23:49
У соціальних мережах поширюється флешмоб на підтримку українських ветеранів, під час якого відомі і менш відомі українці 22 дні віджимаються від підлоги 22 рази щодня
Українці підтримують ветеранів флешмобом #22PushUpChallenge / Новини на Громадському радіо

Флешмоб (тобто масова показова акція скоординована через соцмережі) розпочався 12 січня, коли відомий автогонщик Олексій Мочанов розмістив у себе у «Фейсбуку» повідомлення:

«Хулиганы из Харькова 
передали мне эстафету 
на 22 отжимания. 
Флэш-моб, ёкарный бабай!..»

Пан Мочанов вирішив приєднатися до акції, віджавшись від підлоги магазину музичних інструментів у ковбойському капелюсі.

mochanov_vidzhymayetsya.jpg

Олексій Мочанов бере участь у #22PushUpChallenge // Facebook Alex Mochanov
Олексій Мочанов бере участь у #22PushUpChallenge
Facebook Alex Mochanov

Сенс флешмобу полягає в тому, що її учасники віджимаються від підлоги 22 рази протягом 22 днів, щоби привернути увагу до серйозності психологічних проблем ветеранів бойових дій на Донбасі. Дехто із бійців страждає від пост-травматичного стресового розладу (ПТСР), тобто різновиду неврозу, що виникає внаслідок перенесення психологічної травми. Серед уражених ПТСР відзначено вищий рівень самогубств.

simik_bahmut_vidzhymayetsya.jpg

В акції беруть участь бійці групи Цивільно-військового співробітництва (ЦВС) ОТУ "Донецьк" в Бахмуті // Facebook CIMIC Bachmut
В акції беруть участь бійці групи Цивільно-військового співробітництва (ЦВС) ОТУ «Донецьк» в Бахмуті
Facebook CIMIC Bachmut

bozhok_vidzhymayetsya.jpg

Герой України Василь Божок бере учать у #22PushupChallenge // Facebook Василь Божок
Герой України Василь Божок бере учать у #22PushupChallenge
Facebook Василь Божок

Акція отримала назву #22PushUpChallenge, що у перекладі з англійської мови означає «Виклик 22 віджимань». Сама вона розпочалася у Сполучених Штатах, де в такий спосіб намагалися привернути увагу до проблем ветеранів. Згодом до акції приєдналися і британські військові.

В Україні у мережевому флешмобі взяли участь сотні людей, серед яких були був Герой України танкіст Василь Божок, бійці групи Цивільно-військового співробітництва (СІМІС) з кількох міст, а також інші військові, чиновники, політики, журналісти, волонтери і активісти.

Разом із солдатами від землі віджимався глава Миколаївської облдержадміністрації і прихильники партії «Свобода». До акції долучилися не лише чоловіки, але і жінки.

Деяки психологи відзначають, що проблема ПТСР гостро стоїть перед українськими ветеранами. 

kulynec_vidzhymannya.jpg

Роман і Вікторія Кулинець беруть участь у флешмобі на підтримку бійців з ПТСР // Facebook Vita Kulinets
Роман і Вікторія Кулинець беруть участь у флешмобі на підтримку бійців з ПТСР
Facebook Vita Kulinets

Зокрема надходять повідомлення про самогубства учасників бойових дій. 17 січня у Кропивницькому (колишньому Кіровограді) у Парку Космонавтів знайшли повішеним бійця АТО. В поліції заявили, що він вчинив самогубство.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+