Слухати

Е-декларації чиновників досі не перевіряють, бо Мін'юст і НАЗК не можуть домовитись

18 січня 2017 - 23:13
Через неузгодженність позицій стосовно процедури НАЗК досі не почало перевірку змісту Е-декларацій чиновників, — член НАЗК Руслан Рябошапка
Е-декларації чиновників досі не перевіряють, бо Мін’юст і НАЗК не можуть домовитись / Новини на Громадському радіо

Робота стосовно перевірки змісту декларації трохи відкладається, адже у нас є певні неузгодженості позицій із Міністерством юстицій. Про це в ефірі «Громадського радіо» заявив член НАЗК Руслан Рябошапка. Він пояснив, що мін’юст наполягає на тому, що ця процедура має бути максимально урегульована, з чіткими строками, і чітким моментом прийняття рішення. Позиція НАЗК відрізняється, тому дискусія триває.

Руслан Рябошапка: Наприклад, за кожним фактом перевірки усі чотири члени НАЗК мають збиратися і приймати рішення щодо початку перевірки. Через те, що ми маємо понад сто декларацій – ми просто не зможемо цього зробити. Також ми не можемо погодитися на пропозицію Міністерства юстицій, щоб лише члени НАЗК проводили перевірку декларацій, адже тоді ми не розуміємо для чого нам апарат. Плюс чотири члени НАЗК не перевірять сто тисяч декларацій, які ми маємо сьогодні.

Мін’юст вважає, що оскільки НАЗК орган колегіальний, то й усі рішення мають прийматися колегіально. Це не зовсім правильне тлумачення закону, адже є багато індивідуальних рішень, зокрема кадрових. Вони ж не приймаються колегіально. Також деяк рішення можуть приймати, як члени НАЗК, так і уповноважені особи. У законі прямо написано, що уповноважені особи НАЗК мають право складати протоколи, тобто це не повинен бути тільки член НАЗК.

Також член НАЗК додав, що наразі відомство лише перевіряє факти своєчасності подання декларації. 

Руслан Рябошапка: Кілька матеріалів, які пов’язані із умисним ухиленням від подання декларацій,  вже передано до НАБУ. Також вже є кілька рішень судових, якими визнано вину людей, які не подали декларацію.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+