Слухати

Суддя не може заборонити вам знімати засідання на смартфон

19 січня 2017 - 06:21
Кожна людина, яка прийшла на відкрите судове засідання, може записувати відео на портативні пристрої, тобто на телефони. Також можна влаштувати онлайн-трансляцію із судової зали
Суддя не може заборонити вам знімати засідання на смартфон / Новини на Громадському радіо

Для того, щоб зробити відеозапис судового засідання вам необхідний лише портативний пристрій, наприклад, телефон. Ніяких спеціальних дозволів від суду не потрібно. Про це в ефірі «Громадського радіо» повідомила координаторка проекту «Суд людською мовою» Валерія Рибак. Вона додала, що такі нововведення стали можливі після Революції гідності.

 

Валерія Рибак: Раніше без дозволу можна було записувати тільки аудіо. Це було до Майдану. Це наша точка відліку. Раніше були такі випадки, що судді забороняли навіть  робити  аудіо запис, хоч він був дозволеним. Сьогодні дозволена зйомка портативними засобами, тобто телефоном. Судді іноді вороже ставляться до цього і забороняють такі записи. Законодавство не передбачає такі заборони. У нас є закон про судоустрій стаття 11, яка нам відкриває двері до можливості записувати те, що відбувається у суді. Інше питання – це трансляція судового засідання. На це вже необхідні дозволи.

 

Вона також додала, що зйомка відео і фото не є неповагою до суду і за це не можна виводити із зали. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+