Слухати

Сховище отруйного фенолу в зоні АТО може забруднити весь Донбас — Хуґ (ОБСЄ)

22 січня 2017 - 19:10 414
Донецька область знаходиться під загрозою екологічного забруднення, заявив Александр Хуґ з місії ОБСЄ на Донбасі

Про екологічну небезпеку заявляє перший заступник голови Спеціальної Моніторингової Місії (СММ) ОБСЄ в Україні Александр Хуґ, повідомляється в твіттері СММ ОБСЄ.

«Хімічне сховище для відходів заводу фенолу в підконтрольному уряду Новгородському затиснуте між позиціями сторін, між якими лише 400 метрів», заявив Александр Хуґ.

«У гіршому випадку, вся Донецька область може бути забруднена.  В цьому районі надзвичайно потрібне припинення вогню і розведення сторін», — зазначив він.

Як правило, пан Хуґ уникає емоційних тверджень у своїх коментарях щодо ситуації на Донеччині і Луганщині. Команду СММ ОБСЄ нерідко критикують за, як вважають деякі люди, недостатньо однозначну оцінку подій.

Фенол —  токсична речовина, він і його випари можуть уражати очі, шкіру і дихальний тракт.  Руйнівний ефект на шкіру наступає через знищення білку. Тривалий чи повторюваний контакт з фенолом може призводити до дерматитів, або навіть до опіків другого чи третього ступенів. Речовина може спричиняти шкоду нервовій системі, серцю, викликаючи аритмію, припадки і кому. Фенол є продуктом коксохімічної промисловості, і якщо вкупі з іншими промисловими викидами він потрапляє у стічні води, то забруднює довкілля.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+