Слухати

РФ має негайно звільнити політв’язня Балуха, заарештованого в Криму - Скрипник / Новини на Громадському радіо

РФ має негайно звільнити політв'язня Балуха, заарештованого в Криму - Скрипник

23 січня 2017 - 20:34
Російська Федерація має негайно звільнити українського активіста Володимира Балуха і всіх політичних в'язнів та відшкодувати завдані їм збитки

Таку заяву зробила керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник 23 січня в Страсбурзі в ході зимової сесії ПАРЄ на заході «Тортури, насильницькі зникнення, політичні переслідування: Крим просить справедливості», повідомляє Кримська правозахисна група.

Захід спільно провели Постійна делегація України в Парламентській асамблеї Ради Європи, Кримська правозахисна група та Кримськотатарський ресурсний центр.

У своєму виступі Ольга Скрипник повідомила, що кримчани за прояви української активності переслідуються в адміністративному і кримінальному порядку, їх залякують, примушують виїхати з Криму, забороняють проводити будь-які мирні зібрання.

Правозахисниця пояснила на прикладі кримінального переслідування Володимира Балуха, як фабрикуються в Криму кримінальні справи проти українських активістів.
«Володимир Балух — символ України в Криму. Він — відомий український активіст. Після окупації Росією Криму Балух публічно висловлювався про те, що включення Криму до складу Російської Федерації є незаконним. В знак протесту він в березні 2014 вивісив державний прапор України на даху свого будинку. Де-факто «влада» стали переслідувати його.
В результаті 8 грудня 2016 співробітники ФСБ провели вже третій необґрунтований обшук в будинках активіста і його матері. Суд обрав для Балуха запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Активіста звинувачують в «незаконному зберіганні зброї», йому загрожує позбавлення волі до 4 років», — розповіла Ольга Скрипник.

За інформацією керівника КПГ, обшук був проведений з грубими процесуальними порушеннями, ФСБ не надала до суду достатніх підстав для проведення обшуку. Стороною звинувачення не були представлені в суд докази, які дозволили б зробити висновок про причетність Балуха до здійснення інкримінованого йому злочину. Але суд все це проігнорував», — додала Ольга Скрипник.

Зараз активіст знаходиться в СІЗО Сімферополя в жахливих умови утримання, він потребує лікування. Володимир Балух незаконно позбавлений волі виключно через його проукраїнські переконання.

Ольга Скрипник також наголосила, що особи, винні в незаконному позбавленні волі активіста, і інших незаконно переслідуваних громадян України в Криму, повинні бути притягнуті до відповідальності.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+