Слухати

В РФ судитимуть п'ятьох росіян, нібито причетних до "Правого сектору"

23 січня 2017 - 09:15
В Слідчому комітеті Росії стверджують, що ці люди брали участь в АТО на Сході України та мітингах цієї організації. Також їх підозрюють у веденні пропаганди в інтернеті
В РФ судитимуть п’ятьох росіян, нібито причетних до «Правого сектору» / Новини на Громадському радіо

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу стосовно п’ятьох громадян РФ, причетних до діяльності забороненої в Росії екстремістської організації «Правий сектор», повідомляється на сайті Слідкому РФ.

Як повідомила представник СК РФ Світлана Петренко, «в їхніх діях вбачаються ознаки злочинів, передбачених ч. 1 і 2 ст. 282.2 КК РФ («Керівництво діяльністю екстремістської організації і участь в ній»).

Йдеться про Ігоря Чудінова, Геннадія Хамраєва, Георгія Стоцького, Романа Стрігункова і Олександра Валова.

Зазначається, що в різний час вони залишили РФ і попрямували до України, де вступили до лав «Правого сектору». Чудінов і Хамраєв в складі одного з бойових підрозділів добровольчого українського корпусу «Правий сектор» брали активну участь в АТО на Сході України.
Стоцький, Стригунков і Валов стали активістами «Правого сектора» і брали участь в мітингах, ходах і інших заходах цієї організації. Також їх звинувачують в тому, що вони вели пропаганду ідеології «Правого сектора».

«За даними слідства, всі п’ятеро росіян підтримують радикальні погляди, а також ідеї фашизму і націоналізму», — зазначила представник СК.

«Їх причетність до діяльності «Правого сектора» була встановлена ​​в ході слідчо-оперативних заходів, проведених слідчими управління ГСУ СК РФ по розслідуванню злочинів, пов’язаних із застосуванням заборонених засобів і методів ведення війни, спільно з ФСБ і МВС Росії», — зазначають в Слідкомі РФ.

Прес-секретар «Правого сектору» Артем Скоропадський розповів Громадському радіо про те, що в «Правому секторі» всі знають один одного за позивними, а не по іменах. Але з фото в ЗМІ він впізнав одного з активістів.

«Я в обличчя його пам’ятаю, що реально був такий боєць, що це не якісь провокації, не видумка. Але конкретно чи вони наші, чи ОУНівці, чи з «Азову» не можу сказати, на жаль, тому що командир говорить, що йому потрібно всім командирам штурмових рот, батальйонів розсилати фотографії. Але, коли вони нададуть відповідь…Принаймні те, що це не провокатори, а реальні бійці, я думаю, що це правда. Тим більше, що і проти мене таку кримінальну справу заведено». — сказав Скоропадський.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+