Слухати

Він питав: мамо, коли нас будуть міняти? - мати підозрюваного в дезертирстві

23 січня 2017 - 18:27
Людмила Локтіонова - мати Владислава Локтіонова, який перебуває в полоні "ЛНР", а в Україні - підозрюється в дезертирстві, запевняє, що її син не може бути зрадником
Він питав: мамо, коли нас будуть міняти? - мати підозрюваного в дезертирстві / Новини на Громадському радіо

В той же час, в коментарі Громадському радіо жінка зазначила, що досі не знає, яким чином її син опинився на непідконтрольній території.

За словами жінки, востаннє зв’язок з Владиславом Локтіоновим був 13 травня 2016 року — тоді з ним спілкувалась дружина. Це було о 12.50. А сама Людмила говорила з сином 12 травня. 

Поговорити з сином їй вдалось лише на початку січня цього року — на це дали дозвіл в «ЛНР». Розмова тривала близько двох хвилин, а потім зв’язок пропав, — говорить жінка.

«Нічого він не каже, тому що, мабуть, не можна говорити. Коли до мене приїздили представники Міжнародного комітету Червоного Хреста (я писала туди листа і мене попередили, що не писати туди нічого такого: просто що живі-здорові, чекаємо, любимо)», — пояснює жінка.

«Він питав мене: «Мамо, коли нас будуть міняти?», а я кажу: «Синок, будуть, будуть скоро…» і все — зв’язок пропав», — розповідає Людмила Локтіонова.

Про службу сина пані Людмила розповідає: з 14 вересня 2015 року він був під Щастям Луганської області (служив в 92-й бригаді), з 11 по 21 січня 2016 року був у відпустці вдома, потім повернувся до Щастя.

«А потім, коли він зник…він в Жовте Луганської області…А коли його туди перевели, я не знаю», — розповідає Людмила Локтіонова.

(Зазначимо, що наразі с. Жовте Слов’яносербського району Луганської області знаходиться під контролем «ЛНР»).

На запитання журналістки, чи знає пані Людмила, що її сина підозрюють в дезертирстві, вона відповідає:

«Міністерство оборони надіслало мені листа, але такого бути не може, не може…».

За словами жінки, вона намагатиметься дізнатися від Ольги Кобцевої, як її син потрапив в полон. Хоча, коли спілкувалась з нею раніше, вже питала, чому в Україні її сина вважають дезертиром. Та нібито відповіла, що її син має статус військовополоненого, а ті хто добровільно здався бойовикам, мають інший статус і утримуються в іншому місці.

Командир 92-ї бригади Віктор Ніколюк говорить: Локтіонов дійсно проходив у них службу. Проте, під час виконання завдання в районі Лобачево-Жовте добровільно перейшов на бік супротивника:

«В один з травневих днів він сів в човен і переплив на той бік. Тобто на бік тимчасово окупованих територій. Причому, військовослужбовці кричали йому, щоб він повернувся, але він усвідомлено переплив туди. Тому, це — зрада Батьківщини і інакше неможна пояснити. Тож, якщо його передадуть сюди, його треба судити за зраду Батьківщини», — сказав Віктор Ніколюк. 

Інформацію про те, що Владислав Олексійович Локтіонов, Іщук Олександр Анатолійович, Кучер Анатолій Миколайович та Якунін Олег Олегович підозрюються в дезертирстві 10 січня Громадському радіо підтвердив представник Міноборони з питань АТО Олександр Мотузяник. Того для в «ЛНР» заявили, що українська сторона не опікується визволенням цих людей і їх нібито немає і списках на обмін.

Вчора, 22 січня, народний депутат України Надія Савченко оприлюднила оновлені списки тих, хто вважається зниклим безвісти або перебуває у полоні. Зазначається, що 17 січня, цих людей було включено до цих списків.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+