Слухати

Адвоката Полозова затримали працівники ФСБ та везуть на допит / Новини на Громадському радіо

Адвоката Полозова затримали працівники ФСБ та везуть на допит

25 січня 2017 - 12:28
Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав Заір Смедляєв

«Микола Полозов затримали співробітники ФСБ і везуть на допит в УФСБ» — написав Смедляєв.

Журналіст Антон Наумлюк повідомив, що Миколу Полозова затримали в Сімферополі співробітники ФСБ і везуть в управління для допиту в якості свідка у справі Ільмі Умерова.

«Він тільки сьогодні прилетів після виступу в ПАРЄ, відразу по приїзду в готель на Сєрова його затримали», — повідомив журналіст.

 

 

 

В коментарі Громадському радіо Антон Наумлюк розповів, що Микола Полозов мав сьогодні виступати в якості захисника по справі Ахтема Чийгоза, але згодом повідомив, що до нього у номер готелю прийшли 6 співробітників ФСБ затримали його та відвезли в управління ФСБ в Криму. 

За словами Антона Наумлюка, слідчий Скрипка, який курирує справу Ільмі Умерова і якого захищає Полозов, вручив Полозову документ, відповідно до якого Полозова мають допитати в якості свідка у цій справі.

Адвокат добровільно від цього відмовився, оскільки таким чином його можуть виключити зі справи в якості захисника.

Нагадаємо, що російський адвокат Микола Полозов є захисником заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та заступника голови Межджлісу Ільмі Умерова.

У вересні 2016 року Микола Полозов заявив, що на нього почався тиск з боку окупаційних правоохоронних органів. Стосовно нього окупаційним Головним слідчим управлінням Слідчого комітету по Республіці Крим була ініційована дослідча перевірка. Приводом для цього стали публікації Полозова соціальних мережах, щодо обвинувача у цій політичній справі Олександра Домбровського.

19 грудня 2016 року Кримський підрозділ Слідчого комітету РФ відмовив екс-обвинувачу у справі «26 лютого» Олександру Домбровському в порушенні кримінальної справи відносно адвоката Миколи Полозова.

Сам адвокат тоді повідомив, що дослідча перевірка закінчилася постановою про відмову в порушенні кримінальної справи, проте захист розцінює дану дію з боку колишнього обвинувача як акт тиску на своїх опонентів, з метою відібрати у них ресурси та час, на дії, не пов’язані із забезпеченням захисту підсудного Чийгоза.

В програмі «Київ-Донбас» на Громадському радіо Микола Полозов розповів, що після того, як Ільмі Умерова відправили на експертизу до психіатричної клініки, він направив заяву на ім’я Генпрокурора Росії Чайки, директора ФСБ Бортникова і Уповноваженого з прав людини Москалькової. За підсумками цієї заяви, де Полозов вказав на порушення прав Умерова, слідчий ФСБ Скрипка вирішив мене допитати його в якості свідка за обставинами цієї заяви.

«Цілком очевидно, що це зроблено для того, щоб позбавити мене статусу захисника в цій справі, перевести в розряд свідків. Я вже звернувся до Ради Адвокатської палати Москви, оскільки це прямий тиск, коли слідчий намагається вивести адвоката таким чином» — розповів Полозов.

«Якщо мене просто притягнуть до ФСБ і складуть протокол, то я вже отримаю статус свідка», — наголошував адвокат.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+