Слухати

В Росії нависла загроза над "адвокатською таємницею" - Полозов після допиту

25 січня 2017 - 16:19
Російський адвокат Микола Полозов назвав своє затримання співробітниками ФСБ в Криму незаконним. Також він відмовився давати свідчення у справі Ільмі Умерова, якого він захищає у суді
В Росії нависла загроза над «адвокатською таємницею» - Полозов після допиту / Новини на Громадському радіо

«До початку допиту я заявив, що дії слідчого судді Сркипки є незаконними. Його постанова, яку він виніс щодо примусової доставки мене не ґрунтується на законному судовому рішенні. Суд першої інстанції, який відбувся 12 грудня, хоча і дозволив Слідчому Скрипки допитати мене, але рішення не вступило у законну силу. І мною, і моїми захисниками була подана відповідна скарга і засідання апеляційної інстанції до цього моменту не відбулось», — пояснив адвокат після того, як його відпустили, передають Крим.Реалії.

За словами Миколи Полозова, таким чином слідчий вийшов за межі своїх повноважень. 

Крім того, додав адвокат, до початку допиту він сказав слідчому, що допитувати його щодо надання юридичної допомоги Ільмі Умерову незаконно.

Допит проводився під відеозапис у присутності ще одного слідчого. 

«Під час допиту я не надав документів, я не відповів на питання, які ставив слідчий. Мною був виготовлений аркуш, де я вказав слово «Молчит» і вказав, що відповідно до статті 8 федерального закону від 31 травня 2002 року №63 ФЗ (закон про адвокатську діяльність) і пунктом 2 частини 3 статті 56 КПКРФ адвокат не може бути допитаний щодо обставин, які стали йому відомі у зв’язку з наданням юридичної допомоги» — сказав адвокат.

Також Полозов розповів, що слідчий наголосив, що відмові від надання свідчень переслідується кримінальним кодексом ст. 308, яка передбачає до трьох місяців арешту, штрафи).

«Разом з тим, я не міг дати свідчення, оскільки це було б порушенням адвокатської таємниці, кодексу професійної етики адвоката». — підкреслив адвокат.

«Це, безумовно, свавілля з боку органів ФСБ, це — неприхований тиск на адвокатів. Причому, буквально два дні тому в ПАРЄ я говорив про ці факти. І ось я приїхав до Криму і вони хапають мене на вулиці, тягнуть і намагаються вчинити якісь дії. Я там був позбавлений свободи пересування, в мене не було можливості користуватись мобільний телефоном, мене наполегливо попросили його вимкнути», — прокоментував Полозов умови, в яких тривав допит.

Також він додав, що був позбавлений можливості скористатись послугами адвоката. Хоча, додав, що встиг зв’язатись з адвокаткою, з якою у нього є угода про допомогу на випадок, якщо його спробують незаконно допитати.

«Вона приїхати не змогла, слідчий не став чекати, проводив все це без адвоката», — сказав Полозов.

Він наголосив, що такі дії свідчать про те, що в Росії нависла загроза над поняттям «адвокатська таємниця»:

«Якщо адвокатська спільнота не дасть відповідної оцінки тому, що відбувається, якщо ті органи, які уповноважені, зокрема, уповноважений з прав людини — Москалькова, з якою я, до речі, тут в Сімферополі місяць тому ромовляв саме по цих обставинах, то я боюсь, що нічого доброго далі у нас в Росії не буде», — сказав Полозов і додав, що оскаржуватиме дії слідчого всіма можливими законними засобами.

Щодо того, як може цей допит вплинути у подальшу на справу Ільмі Умерова, Полозов відповів:

«Формально, маючи протокол допиту, хоча мною і непідписаний, формально це у подальшому на суді може стати підставою для відмови допуску мене в якості захисту по цій справі. Інша річ, що доказ неприпустимий, отриманий незаконним засобом. І поки діло Умерова попаде в суд, необхідно доказати незаконність дій слідчого», — пояснив Микола Полозов.

 

Нагадаю, сьогодні, 25 січня з’явилась інформація про те, що російський адвокат Микола Полозов, який зокрема захищає заступників голови Меджлісу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, був затриманий співробітниками ФСБ та відвезений на допит в управління ФСБ в окупованому Криму.

В програмі «Київ-Донбас» на Громадському радіо Микола Полозов розповів, що після того, як Ільмі Умерова відправили на експертизу до психіатричної клініки, він направив заяву на ім’я Генпрокурора Росії Чайки, директора ФСБ Бортникова і Уповноваженого з прав людини Москалькової. За підсумками цієї заяви, де Полозов вказав на порушення прав Умерова, слідчий ФСБ Скрипка вирішив мене допитати його в якості свідка за обставинами цієї заяви.

«Цілком очевидно, що це зроблено для того, щоб позбавити мене статусу захисника в цій справі, перевести в розряд свідків. Я вже звернувся до Ради Адвокатської палати Москви, оскільки це прямий тиск, коли слідчий намагається вивести адвоката таким чином» — розповів Полозов.

«Якщо мене просто притягнуть до ФСБ і складуть протокол, то я вже отримаю статус свідка», — наголошував адвокат.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+