Слухати

Адвоката Курбедінова підозрюють через репост відео з мітингу в соцмережі  / Новини на Громадському радіо

Адвоката Курбедінова підозрюють через репост відео з мітингу в соцмережі

26 січня 2017 - 15:51
Адвоката Еміля Курбедінова закидають пропаганду або демонстрування нацистської смволіки через публікацію відео з мітингу "Хізб ут-Тахрір" 2013 року

Про це журналіст «Радіо.Свобода» Антон Наумлюк повідомив на своїй сторінці в Фейсбуці.

«Адвоката Еміля Курбедінова підозрюють у вчиненні правопорушення за 20.3 КоАП за публікацію в Фейсбуці 2013 року. Відео з мітингу Хізб ут-Тахрір в Криму», — написав він та повідомив, що завели в приміщення суду.

 

 

Під час засідання зазначилось, що «16 січня 2017 року було встановлено факт публічної демонстрації символіки і пропагандистських зображень терористичної організації Хізб ут-Тахрір на сторінці соціальної мережі Курбедінова ВКонтакте. Символіка розміщена 6 червня 2013 року. 26 січня 2017 року було складено протокол про адміністративне правопорушення за статтею 20.3 КоАП».

«Протокол склав майор поліції, старший оперуповноважений Ренат Шамбазов», — пише Наумлюк.

Також журналіст повідомив, що Шамбазов заявив клопотання про долучення матеріалів зі сторінки Курбедінова в Фейсбуці, де він, за словами поліцейського, розміщував в 2012 і 2013 роках символіку ІГІЛ, Хізб ут-Тахрір і Фронт ан-Нусра.

У клопотанні йому було відмовлено.

«Також оперативник надав висновок фахівця, згідно з яким символіка на сторінці Курбедінова відноситься до Хізб ут-Тахрір. Прізвище Курбедінова в експертизі перепутана!» — додав журналіст.

Курбедінов провину визнав частково.

«Провину визнаю частково. Я дійсно допускаю, що мною була розміщена ця запис у соціальній мережі. Тоді, в далекому 2013 році, в Сімферополі проходило багато мітингів Хізб ут-Тахрір, і я міг розмістити відео і фотоматеріали. Але ні про яку пропаганді мова не йде. Тоді Хізб ут-Тахрір не була заборонена в Криму, діяла легально.Яя розмістив і забув про це. Якби співробітники ЦПЕ повідомили мені, що цей запис порушує закон, я б відразу видалив її. Якогось наміру не було. Я просто забув про записи» — сказав Курбедінов під час судового засідання.

Адвокат попросив обмежиться штрафом.

Ось публікація зі сторінки Еміля Курбедінова, в якій, зокрема, окупаційний суд Криму побачив пропаганду нацистської смволіки.

post1.png

Інформація про початок мітингу // Facebook
Інформація про початок мітингу
Facebook

Нагадаємо, адвокати Еміля Курбедінова затримали сьогодні, 26 січня. У його офісі проводять обшук. Курбедінов разом із своїм колегою Едемом Сємєдляєвим їхав до місця обшуку Сейрана Салієва.

Згодом стало відомо, що йому закидають пропаганду або демонстрування нацистської символіки.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+