Слухати

Бразильця, що воював за ДНР, у суді не підтримали навіть консули, — Лиховій

26 січня 2017 - 07:01
Бразильського найманця з так званої ДНР/ЛНР засудили на 13 років позбавлення волі, а ДНРівські «друзі» навіть не передали грошей на адвокатів
Бразильця, що воював за ДНР, у суді не підтримали навіть консули, — Лиховій / Новини на Громадському радіо

13 років позбавлення волі із конфіскацією майна. Такий вирок виніс Печерський суд Києва у справі бразильського найманця так званої ДНР і ЛНР Рафаела Лусваргі. На зв’язку журналіст Дмитро Лиховій, який на власні очі спостерігав за винесенням вироку. Яка у громадянина Бразилії була реакція на вирок?

Дмитро Лиховій: Він був дуже засмучений і приголомшений. Це зовсім не той бравий вояк, який полюбляв фотографуватися із автоматами, кулеметами і прапором Бразилії на Донбасі. Цей вже не той хлопець, що показово стріляв у бік українських військових. Піар закінчився, почалася розплата. Він повністю визнав свою провину. Дуже розкаявся  і визнав, що в Україні немає фашизму, але це він це вже побачив після того, як потрапив у в’язницю на підконтрольній території.

Наталя Соколенко: Чи була у нього група підтримки під час оголошення вироку?

Дмитро Лиховій: Не було жодної групи підтримки. Це людина, хоч терорист і злочинник, викликає певне співчуття. Його покинули всі. Якщо у «ДНР/ЛНР» він був бравим вояком і інструктором для інших бойовиків (він служив у французькому легіоні, він мав певний рівень підготовки), то тут його покинули всі.

Його покинули і родичі, і бразильська діаспора. Звичайно, що бойовики не можуть задіювати жодні юридичні механізми для його захисту. Хоча, можна було передати гроші на адвоката. Нічого такого не було. Представники бразильського консульства за цей час були у нього два рази. Сьогодні вони продемонстрували до нього повну байдужість. У суді було нікого, крім двох-трьох людей.

Наталя Соколенко: Прокурор просив 13 років?

Дмитро Лиховій: Прокурор просив 14 років і 224 дні. Це з урахуванням того, що максимальна санкція для таких дій за статею про участь у терористичних організаціях – 15 років. Але оскільки Лусваргі повністю визнав свою провину, розкаявся і співпрацював за слідством, також у нього є вища освіта, він знає п’ять мов, в нього також є дружина і двоє дітей, то прокурор просив 14 років і 224 дні.

Це через те, що він провів у СІЗО 122 дні і за законом Савченко вони помножуються на 2. Якби відняти ті 224, він тієї суми, було б 14. Суд дав 13. Тепер від 13 треба відняти 224. Прокурор задоволений, бо думав, що буде 12, чи навіть менше.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+