Слухати

«Ганьба для нації»: Україна не подолала антикорупційний бар’єр

26 січня 2017 - 08:01
Вважається, що країни, які не набрали 30 балів — не перетнули бар’єр «ганьби для нації». Україна розділила своє місце із Росією, Казахстаном, Іраном та Непалом.
«Ганьба для нації»: Україна не подолала антикорупційний бар’єр / Новини на Громадському радіо

Організація Transparency International оприлюднила рейтинг сприйняття корупції у світі. Україна посіла у ньому 131 місце, але за словами керівника організації Transparency International Ярослава Юрчишина, не варто звертати уваги на місце у рейтингу, найважливіше - бали.

Ярослав Юрчишин: На місце може впливати багато чинників. Максимум кожна країна може отримати 100 алів. Це означатиме, що у країні зовсім немає корупції. Звісно, таких показників немає. Найвищий показник – 94 бали – це Данія.  Схожий показник у Фінляндії, яка посіла друге місце. Україна набрала 29 балів. Якщо порівнювати із 2013 роком, коли відбувся початок падіння режима Януковича, то ми покращили свої показники на 4 бали. Більшість цього покращення відбулося за минулий рік, адже ми з 27 піднялися до 29. У динаміці ця ситуація виглядає достатньо непогано, але якщо аналізувати, що ми продовжуємо знаходитися у 50-ці найбільш незахищених країн, то цей показник є незадовільним. Нам потрібна швидша динаміка і кращі показники.

Наталя Соколенко : Бачу на сайті визначення, що 30 балів називають бар’єром ганьби для нації

 Ярослав Юрчишин: Так, це неформальний показник. Міжнародний бізнес і міжнародна спільнота сприймає країни, які набрали менше 30 балів, як так, де корупція має суттєвий чи визначальний влив на здійснення держави. Таку ж кількість балів набрала Росія, Казахстан, Непал та Іран. Цивілізаційно і культурно – це не той перелік країн, з якими ми б хотіли бути сусідами. Польща набрала 62 бала. Якщо ми не будемо боротися із корупцією ефективніше, то Польщу ми наздоганятимемо років 20.

Наталя Соколенко: Що не дає Україні просуватися швидше?

Ярослав Юрчишин: Експерти позитивно оцінили створення нових антикорупційних відомств в Україні, а особливо включення громадськості у цю роботу. Саме це і дало нам змогу набрати 2 бала цього року. Свого часу Росія впала на 12 балів. Нам заважає відсутність системи правосуддя. Реформа судової системи почалася тільки зараз. Вплив від неї ще не відчутний. Повноцінна реформа тільки почалася і результати від неї пересічний українець відчує за 5-7 років. Якщо ми хочемо оперативно рухатися по антикорупційному  рейтингу, то нам треба швидше створити антикорупційні суди.  Як показує досвід, дуже важливо залучати іноземних партнерів. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+