Слухати

Задумка була порушити кримінальну справу - Полозов про затримання Курбедінова / Новини на Громадському радіо

Задумка була порушити кримінальну справу - Полозов про затримання Курбедінова

27 січня 2017 - 16:52
Судячи з того, як проводився обшук, проти адвоката Еміля Курбедінова хотіли порушити кримінальну справу і, не виключено, що коли закінчиться строк арешту, тиск на нього продовжиться

Таку думку висловив російський адвокат Микола Полозов в інтерв’ю Кримській правозахисній групі.

«Раніше такого тиску на адвокатів в Криму не здійснювалося. Скоріш за все, це  узгоджена позиція. В мене нема жодних сумнівів, ще це ніяка не місцева ініціатива. Санкції на такі дії отримані з Москви. Тому у випадку з Емілєм Курбедіновим, і з Едемом Сємєдляєвим і рядом других адвокатів, які працюють в Криму, я не виключаю посилення цього тиску» — сказав Полозов.

За словами Полозова, судячи з вчорашніх подій, проти Еміля Курбедінова планувалась кримінальна справа:

«Заяви Заура Смирнова про те, що йде спецоперація по ліквідації осурудку «Хізб ут-Тахрір» і проведення обшуку (а обшук — це процесуальні дії, які проводяться тільки в рамках кримінальної справи) свідчить про те, що спочатку задумка була у порушення кримінальної справи. Скоріш за все після того, як медіа-простір вибухнув цими повідомленнями, наші органи вирішили на ходу переграти. І зупинились на притягненні до адміністративної відповідальності», — зазначив адвокат.

В той же час Полозов підкреслив, що після закінчення 10 діб, я на стільки арештували Курбедінова, проти нього не порушать кримінальну справу.

Нагадаємо, адвокати Еміля Курбедінова затримали сьогодні, 26 січня. У його офісі проводять обшук. Курбедінов разом із своїм колегою Едемом Сємєдляєвим їхав до місця обшуку Сейрана Салієва.

Згодом стало відомо, що йому закидають пропаганду або демонстрування нацистської символіки. Причиною стали публікації щодо мітингу «Хізб ут-Тахрір» 2013 року, які розміщені на сторінці Курбедінова в соцмережах.

Курбедінов провину визнав частково.

«Провину визнаю частково. Я дійсно допускаю, що мною була розміщена ця запис у соціальній мережі. Тоді, в далекому 2013 році, в Сімферополі проходило багато мітингів Хізб ут-Тахрір, і я міг розмістити відео і фотоматеріали. Але ні про яку пропаганді мова не йде. Тоді Хізб ут-Тахрір не була заборонена в Криму, діяла легально.Яя розмістив і забув про це. Якби співробітники ЦПЕ повідомили мені, що цей запис порушує закон, я б відразу видалив її. Якогось наміру не було. Я просто забув про записи» — сказав Курбедінов під час судового засідання.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+