Слухати

Стало відомо, які підконтрольні Україні підприємства, працюють в ОРДЛО  / Новини на Громадському радіо

Стало відомо, які підконтрольні Україні підприємства, працюють в ОРДЛО

28 січня 2017 - 16:42
Україна зберігає контроль над рештою на непідконтрольній частині Донбасу активами державних підприємств "Укрзалізниця" і "Укренерго"

Також до переліку входять підприємства-експортери «Метінвестхолдингу» і корпорація «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД).

Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» розповів міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.

«Укрзалізниця» диспетчеризується з Києва, оскільки є об’єкти, які до сих пір працюють в єдиній енергосистемі. «Укрзалізниця», на нашу думку, і енергосистема, і підприємства, які працюють, як раз і показують відміну неконтрольованих територій Донбасу від того, що є в Автономній республіці Крим. Це необхідно, якщо ми хочемо, щоб ці підприємства продовжували працювати, експортувати. А вони не можуть продати продукцію без підтвердження Україною сертифікатом походження: це український товар. Сертифікат так просто не отримаєш», — сказав він.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб також надало перелік працюють на неконтрольованих територіях українських приватних підприємств-експортерів. 

Група компаній «Метінвестхолдингу» (6 874 людини)

- ПАТ «Єнакіївський металургійний завод» (металопродукція безперервнолитої заготовки, куточки, швелери, балки, профілі для судно- і машинобудування, а також арматурний прокат для будівництва);
 — СП ВАТ «Метален — сталь»;
 — ЗАТ «Макіївський металургійний завод» (продукція — чавун, сталь і феросплави).

Корпорація «Індустріальний союз Донбасу» (7 238 осіб)

Серед країн-імпортерів продукції ІСД — Білорусь, Болгарія, Угорщина, Німеччина, Єгипет, Колумбія, Литва, ОАЕ, Польща, Росія, Румунія, Саудівська Аравія, Словаччина, Туреччина, Україна, Хорватія, Чехія та Естонія.

- ПАТ «Алчевськкокс» (кокс доменний, кокс доменний з трамбованої шихти, горішок коксовий, коксовий дріб’язок, а також супровідна продукція — бензол сирий кам’яновугільний, смола кам’яновугільна, кислота сірчана, амонію сульфат коксохімічного виробництва);
 — ПАТ «Екоенергія»;
 — ПАТ «Алчевський металургійний комбінат» (металургійна і коксовий продукція). 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+