Слухати

Як і навіщо реставрують бараки в’язнів в Освенцимі?  (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Як і навіщо реставрують бараки в'язнів в Освенцимі? (ВІДЕО)

28 січня 2017 - 11:16
У колишньому концтаборі Освенцим, який став одним з символів Голокосту, проводять реставрацію

Фахівці відновлюють бараки в комплексі Аушвіц II, також відомому як Біркенау або Бжезінка, йдеться в сюжеті NTD.

«Складається така ситуація, коли останні свідки йдуть, їхні голоси записані, але також існує територія колишнього табору, де мільйони людей з усього світу щороку дізнаються трагічну історію цього місця», — говорить співробітник музею Аушвіц Бартош Бартізель.

Початку робіт передували два роки досліджень. Завдання фахівців — відновити і зберегти первинний образ бараків. Кожна цеглина має залишитися на своєму місці.

«У звичайній ситуації таку стіну демонтували б і побудували заново, але саме цього ми хочемо уникнути. Ми хочемо зберегти колишній вигляд і форму цих стін», — пояснює голова проекту по збереженню музейних об’єктів Анна Льопуська.

Першими об’єктами для відновлення обрали бараки 7 і 8. Їх будівництво почалося в 1941-м, а вже в березні 42-го тут поселили перших в’язнів.

Під час реставрації стін фахівці використовують такий же розчин, як і в 40-х роках минулого століття. Спочатку він пройшов випробування.

«Ми взяли цеглу такого ж віку, як ці бараки. Підготували розчин з такими ж фізико-хімічними характеристиками, вивчили документацію і геодезичні методи і відтворили кожну деформацію. Потім ми почали експериментувати з реставрацією стіни», — розповідає голова проекту по збереженню музейних об’єктів Анна Льопуська.

Команді фахівців належить також відреставрувати 45 бараків в колишньому таборі Аушвіц II, який в даний час займає територію майже в два квадратних кілометри.

В Освенцімі з 1941 по 45 роки були вбиті різними способами близько півтора мільйонів людей.

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+