Слухати

Як Америка протестує проти указу Дональда Трампа?

30 січня 2017 - 07:30
Про протестні рухи та активізацію сепаратистів у США розповів представник Українського Конгресового Комітету Америки Андрій Добрянський
Як Америка протестує проти указу Дональда Трампа? / Новини на Громадському радіо

У відповідь на указ Дональда Трампа про екстремальну перевірку мігрантів у США виникла хвиля протестів. Трам має намір призупинити прийом біженців і програми з прийому біженців на 120 днів. Також Трамп призупинив видачу віз особам з Ірану, Іраку, Судану, Ємену, Лівії, Сомалі та Сирії щонайменше на 30 днів. Люди із цих країн, які мають green card, не могли в’їхати. Хвиля протестів торкнулася і Нью-Йорка.

Любомир Ференс: Чи сильно американців обурили заяви Трампа?

Андрій Добрянський: У соціальних мережах можна прочитати дуже гострі слова. У містах немає демонстрацій, подібних до тих, що були після інавгурації. Люді думають, як демонструвати свою позицію. Є три сторони: ті, хто хоче протестувати якомога скоріше, ті, хто підтримує Трампа беззаперечно, і ті, хто просить зачекати поки укази пройдуть перевірку. Не тільки цей указ. Трамп вже підписав кілька документів.

Третя сторона складає приблизно половину. Зараз ми аналізуємо укази і чуємо, що багато чого Трамп не перевірив з юристами.

Любомир Ференс: Юристи у новинах кажуть про те, що будуть оскаржувати укази Трампа. Чи юридично це можливо?

Андрій Добрянський: Так. Це важливо. Деякі документи можна змінити у такий спосіб. Проте, президент має більше знань про безпеку країни, тому судді можуть прислухатися до нього сильніше. Втім, таке можливо. Тим не менш, люди вже пішли до трьох судів.

Три суди вже постановили, що ті, хто вже приїхав, залишиться. Ніхто не має права їх викинути. Але вони не мають права вийти з аеропорту. Ми навіть не знаємо про яку кількість людей йде мова.

Любомир Ференс: У новинах також говорять, що у Каліфорнії підготували петицію про вихід зі складу США. Розкажіть подробиці.

Андрій Добрянський: Можу розказати про цей рух, що підготував петицію. Цей рух є у багатьох штатах. Деякі люди роблять голосні заяви, проте їх небагато. Всі вони не досить серйозні. Вони збираються на різних заходах з іншими сепаратистами. Знаємо, що керманичі цього руху поїхали до Санкт-Петербурга, щоб говорити із росіянами.

Любомир Ференс : Чи продовжуються великі протести в аеропортах?

Андрій Добрянський: Дуже багато людей приїхали до аеропортів. Знаю, що нині мала бути друга хвиля. Не знаю про рухи у Далласі та Чикаго. У Лос-Анжелесі була менш масова акція, адже туди більше приїздить людей з Європи.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+