Слухати

Буферну зону навколо Києво-Печерської лаври та Софії Київської не зменшували, — Мінкульт

03 лютого 2017 - 19:19
Статус буферної зони передбачає, що навколо пам’яток ЮНЕСКО заборонено нове будівництво
Буферну зону навколо Києво-Печерської лаври та Софії Київської не зменшували, — Мінкульт / Новини на Громадському радіо

 Буферна зона навколо Лаври і Софії залишається в межах, затверджених ЮНЕСКО. Про це на прес-конференції в Києві повідомила заступник міністра культури України Тамара Мазур.

Як пояснила Мазур, у 2011 році попереднє керівництво міністерства утворило спільну охоронну зону для двох пам’яток. Але не поінформувало про це рішення ЮНЕСКО. З точки зору ЮНЕСКО, каже заступник міністра, є дві окремі зони — для Лаври та Софії. Новий склад міністерства торік у листопаді скасував цю спільну зону та затвердив окрему зону для Лаври, площею 107,8 гектара. Окрему зону для Софії, зазначають у Мінкульті, площею 111,81 га, було затвреджено раніше, у 2005 році.

16 466 924_1 182 274 118 488 428_1 435 581 813_n_0.jpg

На схемі Мінкульту зеленим позначено спільну зону, утворену у 2011 році, червоним окреслено дві окремі зони Лаври та Софії // Громадське радіо
На схемі Мінкульту зеленим позначено спільну зону, утворену у 2011 році, червоним окреслено дві окремі зони Лаври та Софії
Громадське радіо

«До сьогоднішнього дня з моменту внесення нашого об’єкту до переліку об’єктів спадщини ЮНЕСКО були офіційно оприлюднені лише дві буферних зони об’єкту «Софія Київська та Києво-Печерська Лавра». У 2016 році ми просто привели у відповідність наше законодавство до того, що оприлюднило ЮНЕСКО», — зазначила Тамара Мазур.

Нагадаю, наприкінці січня медіа та експерти, зокрема член українського бюро Міжнародної ради зі збереження пам’яток та історичних місць Тимур Бобровський, повідомили, що Мінкульт змінив охоронну зону навколо Києво-Печерської лаври.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+