Слухати

Поранений в Авдіївці британський журналіст: згадайте загиблих на Донбасі

05 лютого 2017 - 18:25
Поранений у Авдіївці фотограф Крістофер Нанн розказав про своє поранення і попросив згадати тисячі людей, котрі загинули чи страждають, як він написав, "на цій тупій війні"
Поранений в Авдіївці британський журналіст: згадайте загиблих на Донбасі / Новини на Громадському радіо

Британський фотожурналіст і документаліст, котрий отримав поранення в око під час обстрілу Авдіївки, написав у Твіттері:

«Дякую за добрі побажання, я одужую, але будь-ласка, це не про мене, це стосується тих тисяч, котрі померли чи страждають на цій тупій війні».

У іншому твіті Нанн продовжив

«Вражений підтримкою і дуже вдячний, але будь-ласка не забувайте, що цей жах на Донбасі триває. Ця війна має припинитися негайно».

Днем раніше Нанн розповів про те, за яких трагічних обставин він дістав поранення (розбивка на абзаци «Громадського радіо»): 

«Я хочу подати свою версію подій у Авдіївці 2 лютого, оскільки було немало плутаних новинних публікацій, багато з яких було надруковано навіть перед тим, як я встигнув поспілкуватися з моїми дівчиною чи родиною. 

Я приїхав до Авдіївки у четвер, 2 лютого, з моїм водієм і другом Вовою. Ми відвезли медичну допомогу у лікарню, а потім більшу частину дня ходили по місту і спілкувалися з мешканцями. Нещодавно там знову спалахнули бойові дії і місто уже кілька днів було без води та електрики. Довкола міста на околицях було чути артилерійський вогонь, але нічого особливо значного.

Ввечері ми пішли відвідати Олену, добру подругу одного друга, щоби побачити, як вона живе в нинішніх умовах. З їжею і чаєм ми сиділи за столом у неї на кухні.

З приходом вечора, артилерійський вогонь став частішим і відчутно ближчим. Але це не було чимось надзвичайним, як вважала Олена, котра всю війну прожила в Авдіївці.

nann-steytment.jpg

Заява для преси Крістофера Нанна // Twitter Christopher Nunn
Заява для преси Крістофера Нанна
Twitter Christopher Nunn

Несподівано поруч із кухонним вікном розірвалася ракета. Я був у спальні, і скло та уламки від вибуху потрапили мені в обличчя, частково в моє ліве око. Вова був у коридорі і поранень не отримав. 

На жаль, в момент розриву ракети Олена була на кухні, вона померла від поранень. Ми сиділи на кухні лише кілька моментів перед цим, і якби ми там лишались, то загинули б усі. 

Зараз я одужую в шпиталі у Дніпрі. Шрами на моєму обличчі заживуть, а лікарі провели операцію на моєму лівому оці, яка пройшла дуже добре.

Я хочу подякувати моєму братові Вові за всю його допомогу, медиків у Авдіївці, котрі евакуювали мене в Дніпро, а також весь медичний персонал тут, усіх, хто чудово потурбувався про мене».

33-річний Крістофер Нанн співпрацює з низкою західних видань, серед яких The New Yorker, Financial Times Weekend Magazine, Le Monde, Morgenbladet і The Telegraph.

Про позитивне завершення операції в лікарні імені Мечникова в суботу повідомив міністр інформаційної політики Юрій Стець.

Нижче кілька фотографій Крістофера Нанна, взятих із його Твіттера:

nann-soldaty-svitlodarsk.jpg

Українські солдати купаються на Водохреща поблизу Світлодарська на Луганщині // Twitter Christopher Nunn
Українські солдати купаються на Водохреща поблизу Світлодарська на Луганщині
Twitter Christopher Nunn

nann-zhinka-kit.jpg

Жінка вигулює кота, січень 2017 року, Сіверодонецьк // Twitter Christopher Nunn
Жінка вигулює кота, січень 2017 року, Сіверодонецьк
Twitter Christopher Nunn

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+