Слухати

В Ірані «за шпигунство» стратять викладача бельгійського університету

05 лютого 2017 - 14:58
В Ірані засудили до смертної кари викладача медицини катастроф з фламандського Вільного університету Брюсселя, 45-річного Ахмадреза Джалалі
В Ірані «за шпигунство» стратять викладача бельгійського університету / Новини на Громадському радіо

Чоловіка звинуватили у шпигунстві, — повідомив в неділю телеканал RTBF, — передає «Інтерфакс-Україна».

Вирок повинен бути приведений у виконання через два тижні. Джалалі був заарештований в Ірані в квітні 2016 року під час відвідування родичів.

«Вчений, який виконував важливу гуманітарну роботу, засуджений до смертної кари без публічного процесу. Це скандальне порушення всесвітнього гуманітарного права, проти якого ми повинні реагувати рішучим чином», — заявив ректор університету Кароліни Пауелс.

На думку колег засудженого викладача, Джалалі не цікавився політикою, і вони не вірять у те, що він міг робити які-небудь дії щодо іранської влади.

Співробітники VUB вважають, що причиною арешту Джалалі могли стати його міжнародні університетські контакти, в тому числі з представниками країн, які вороже ставляться до Ірану, наприклад, Ізраїлю. Але всі його контакти носили виключно науковий характер, підкреслюють в університеті.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+