Слухати

В Росії заочно звинуватили шістьох українців за напад на посольство РФ

06 лютого 2017 - 09:45
Слідчий комітет Росії заочно звинувачує шістьох українців у нападах на посольство РФ в Україні та наругою над державним прапором РФ
В Росії заочно звинуватили шістьох українців за напад на посольство РФ / Новини на Громадському радіо

Відповідну заяву розміщено на офіційному сайті Слідкому.

Прес-служба СК називає імена людей, яким висунуто обвинувачення. Це колишній нардеп Микола Рудьковський, активіст ВО Свобода Володимир Назаренко, а також громадянин Володимир Романцов. Цих людей обвинувачують у нападі на посольство у червні 2014 року. Володимирові Назаренко російські слідчі також закидають наругу над державним прапором РФ.

 Ще трьох українців російське слідство обвинувачує у нападі на посольство, що стався у 2016 році — це колишня активістка жіночої сотні Майдану Ірма Крат, а також Сергій Новіков та Олександр Висота, які у повідомленні Слідчого комітету Росії названі колишніми бійцями батальйону «Айдар».

Як зазначається на сайті Слідкому, «Крат, Новиков, Висота та інші активісти  «Автомайдан», «Євромайдану», «Спілки ветеранів АТО» заздалегідь спланували свої протиправні дії біля російського посольства, маючи на меті ускладненя міжнародних відносин між Росією і Україною».

За версією слідства, о 5.00 10 березня 2016 року зазначені люди прийшли до Посольства Росії і кинули в будівлю чотири пляшки із запальною сумішшю (з так званими «коктейлями Молотова»). В результаті у дворі і на фундаменті будівлі російської дипломатичної місії виникли відкриті осередки горіння.

«Все, що відбувалося громадяни України фіксували на відео, а потім розмістили запис в мережі Інтернет», — зазначили в Слідкомі.

Слідство ведеться за статтею “Напад на установи, які користуються міжнародним захистом, з метою провокації війни та ускладнення міжнародних відносин”.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+