Слухати

У Британcькому парламенті стурбовані ситуацією в Куренівському тролейбусному депо / Новини на Громадському радіо

У Британcькому парламенті стурбовані ситуацією в Куренівському тролейбусному депо

10 лютого 2017 - 09:26
У Палату громад парламенту Великої Британії внесено проект постанови щодо ситуації у Куренівському депо “Київпастрансу”

Про це повідомляє сайт «Соціальний рух» з посиланням на сайт парламенту Сполученого Королівства. Автор проекту постанови Джон Крайєр – лідер парламентської фракції очолюваної Джеремі Корбіном Лейбористської партії.

З відповідним закликом щодо солідарності з українськими профспілковцями звернулись активісти “Соціального руху”  через мережу Ukraine Solidarity Campaign.

“Палата глибоко стурбована зверненням працівників Куренівського тролейбусного депо муніципального підприємства Київпастранс в Україні, де в даний час оголошено голодування. Члени Вільної профспілки залізничників України шукали юридичне визнання і висловили стурбованість з приводу небезпечних транспортних засобів, в той час як у відповідь члени профспілки піддавалися залякуванню, їм було відмовлено у зарплатні, здійснювалось виселені з наданого компанією житла, мало місце фізичне насильство по відношенню до жінки-працівниці. Ці дані мають бути повідомлені Державній службі України з питань праці.  Крім того, дана поведінка, яка порушує Конвенцій МОП та вимоги Угоди про асоціацію з ЄС, має бути засуджена. Київський міський голова Віталій Кличко має втрутитися і скасувати всі виселення членів профспілки з гуртожитку, поновлення звільнених співробітників, провести повне розслідування всіх форм залякування щодо членів профспілки і почати переговори з профспілкою”, – йдеться у поданні.

Наразі проект підтримали підписами восьмеро членів парламенту. У Палаті громад парламенту Великої Британії 650 депутатів.

Водії “Київпастрансу” у своєму депо створили осередок Вільної профспілки залізничників України та оприлюднювали факти несправності тролейбусів, неналежної комплектації аптечок, нечесної оплати понаднормових змін та інших неналежних умов праці.

Вони кажуть, що замість діалогу адміністрація відповіла репресіями та звільненнями. Наразі профспілковці оголосили голодування.

Як, зокрема, повідомляло ukraine.politicalcritique.org 21 грудня 2016 року водії куренівського тролейбусного депо провели акцію протесту під будівлею КП«Київпастранс». Водії скаржились на те, що у членів незалежної профспілки забрали можливість працювати у «розривні» добре оплачувані години, пересадили на найгірші тролейбуси та влаштовують позапланові перевірки знань і переатестації водіїв з метою знизити їхній клас та зарплату. Учасники акції наголошували, що незалежна профспілка на підприємстві була створена ще у квітні, після того як Алексей Задорожній, колишній директор депо, а тепер голова профспілки «Київпастрансу» на підприємстві, під час інструктажу назвав робітників депо «рабами». 

Співробітники підприємства розповіли, що серед робітників багато приїжджих, які живуть в гуртожитку, і, якщо вони починають скаржитись на нелагоджені умови праці, їм погрожують виселенням.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+