Слухати

В Криму кар’єри загрожують навколишньому середовищу (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

В Криму кар'єри загрожують навколишньому середовищу (ВІДЕО)

10 лютого 2017 - 11:48
Жителі села Мраморне два роки живуть під звуки вибухів - на одноqменному кар'єрі видобувають вапняк. Жителі скаржаться, що від поштовхів у них руйнуються будівлі, а від пилу - псується здоров'я

Один з жителів розповів: після того як попасе кіз і повертається додому, змушений протирати очі від пилу. Також дошкуляє кашель.

Ще одна жителька розповідає, що від числених вибухів, льох пішов під землю.

Разом з тим, жителі і не сподіваються, що видобування припинять: співзасновниця підприємства — жінка «міністра промисловості» окупованого Криму Андрія Васюти.

Люди просять спокою хоча б вночі та по вихідних, йдеться в сюжеті «Крим.Реалії».

Зазначається, що схоже видобування планується розгорнути і біля дачного селища поблизу Судака, в ста метрах від будинків. 

Судакські активісти закликають «Росприроднагляд» завадити цьому. 

Втім, все йде до того, що видобування розпочнуть:

«А в жовтні нам говорять: ні, каміння тверде, будуть вибухи, але при цьому можуть постраждати будівлі, але ми вас будемо попереджувати», — розповідає один з жителів.

Необхідність нових кар’єрів в окупованому Криму пояснюють тим, що завозити будівельні матеріали з Росії в 3-4 рази дорожче, ніж використовувати свої.

З іншого боку, інтенсивне видобування, виснажить місцеві ресурси, наголошують місцеві активісти.

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+