Слухати

«Можна ми будемо другими?» — реакція на вислів Трампа шириться світом ВІДЕО / Новини на Громадському радіо

«Можна ми будемо другими?» — реакція на вислів Трампа шириться світом ВІДЕО

11 лютого 2017 - 17:25
У своїй січневій інавгураційній промові президент США Дональд Трамп пообіцяв: «З цього дня та надалі лише Америка буде першою»

Вже за кілька днів у пародійному шоу на голландському ТБ ведучий Зондаґ Мет Любах представив «презентаційне відео про Нідерланди», де схожим на американського президента голосом та з використанням його улюблених виразів журналісти рекламували свою чудову країну, з гострими коментарями на політику Трампа:

«Це Афсляйтдайк. Це велика, велика стіна, яку ми побудували, щоб захистити нас від усієї води з Мексики. Фактично, ми побудували океан, цілий океан, окей, цілий океан між нами та Мексикою. Ніхто не будує океанів краще за нас. Він такий великий, що його навіть можна побачити з місяця. І ми змусили мексиканців за нього заплатити. Це правда».

«У грудні ми маємо цю скандальну традицію „Чорний Піт“. Це найобразливіша, найбільш расистська річ, яку ви коли-небудь бачили. Вам сподобається. Це класно».

«В нас також є політик з обмеженими можливостями, з якої ви можете глузувати…»

Наприкінці журналісти зазначають:

«Ми повністю розуміємо, що Америка буде першою. А можна ми скажемо: «Нідерланди — другі? Ви не проти?».

Трохи згодом, онлайн-група, яка називає себе Everysecondcounts запросила у Twitter сатириків з усього світу робити подібні відео і довести, чому саме їх країни гідні того, аби бути обраними паном Трампом, як другі.

Після того як Зондаґ Мет Любах представив відео 23 січня, коміки з 22 країн світу, у тому числі 18 з Європи, підготували відео, які залучили мільйони переглядів. Всі розміщують на сайті everysecondcounts.eu.

Долучилися до флешмобу та країни пострадянського простору, зокрема Молдова.

«13 листопада 2016 року ми обрали президентом Молдови Ігора Додона. Так, ви вірно почули, цей проросійський, женоненависницький, гомофобний, релігійний фанатик буде лідером нашої країн наступні чотири роки. Додон такий класний хлопець. Хороший чоловік. Такий сильний, такий красивий. Більшість часу він такий собі Ігор, але одного дня він може стати цілковитим Додоном. Коротше, він найкращий. Ігор Додон та Володимир Путін — це просто пара нещасних закоханих. Як би ми хотіли, аби одного дня ви втрьох змогли бути разом…».

У Литві також підкреслили відносини Трампа з Росією:

«Наш президент дуже крутий, хоча це жінка. Це сміховинно. Вона виграла вибори в кандидатів-чоловіків. Двічі. Тотальний сором. Вона, мабуть, підробила результати виборів. Але будьте уважні, вона має чорний пояс з карате. Її звуть Грибаускайте. Не „хапай її за спідницю“ (переклад „grab her by the skirt“ — алюзія на вираз Трампа „grab her by the pussy“), а Грибаускайте».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+