Слухати

Жадана затримали в Мінську «за причетність до терористичної діяльності» / Новини на Громадському радіо

Жадана затримали в Мінську "за причетність до терористичної діяльності"

11 лютого 2017 - 11:16
Українського письменника Сергія Жадана затримали в Мінську затримали в Білорусі через підозру "про причетність до терористичної діяльності"

Про це Сергій Жадан написав на своїй сторінці в Фейсбуці.

«Близько другої ночі до мене в готельний номер нагрянув міліцейський патруль — серйозний і зосереджений. Нічого не пояснюючи, доправили до відділення, почали пробивати по базі, нічого не знайшли. Задзвонили до кгб. Там їм порадили їхати до іншого відділення, Ленінського. В Ленінському знову пробивали по базі», - повідомив письменник.

Зрештою з’ясувалось, що йому з 2015-го року заборонено в’їзд на територію РФ із формулюванням «через причетність до терористичної діяльності».

Оскільки Білорусь та Казахстан знаходяться із РФ в одній візовій зоні, то заборона автоматично переходить і до Білорусі з Казахстаном.

«І якщо неможливість потрапити в Казахстан я ще якось переживу, то за Білорусь прикро. Ночувати довелось у камері. На ранок довго писали пояснювальні, розпитували про тероризм. Зрештою, поставили штамп про заборону в’їзду до Білорусі на невизначений термін», — додав Сергій Жадан.

[Від редакції. Додано о 20:22 11 лютого. Ввечері заборону на в’їзд Сергієві Жадану було скасовано. Докладніше у повідомленні «Громадського радіо»]

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+