Слухати

На Тернопільщині "Правий сектор" захопив церкву?

12 лютого 2017 - 16:17
Йдеться про церкву в селі Котюжини на Збаражчині. За однією інформацією, віднедавна тут почались богослужіння новоутвореної церкви УПЦ КП. За іншою - будівлю захопили за підтримки "Правого сектору"
На Тернопільщині «Правий сектор» захопив церкву? / Новини на Громадському радіо

В пабліку «Правий сектор Тернопільщина» повідомляється, що сьогодні відбулося перше урочисте богослужіння новоутвореної церкви Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Зазначається, що нібито вчора на загальних зборах села парафіяни зробили свідомий вибір на користь Української церкви.

«Як не дивно, враховуючи попередній досвід, цього разу все відбулося без сутичок та конфліктів із стороною, що вірна церкві Кирила. Напевно, присутність бійців «Правого сектору», які взяли участь у Службі Божій, стимулювала їх до неконфліктності», — йдеться в повідомлені.

Також наголошується, що «враховуючи останні події в Україні, Московська церква, маючи антиукраїнський характер, втратила свої міцні позиції в релігійному житті українців, де вже чимало громад перейшли або на стадії переходу до Української церкви».

 

Разом з цим на сайті Української Православної Церкви повідомляється про захоплення храму релігійної громади Української Православної Церкви села Котюжини Збаразького району Тернопільської області. 

«11 лютого 2017 року розкольники з «Київського патріархату» за підтримки радикалів з «Правого сектору» захопили храм релігійної громади Української Православної Церкви села Котюжини Збаразького району Тернопільської області!», — описує вчорашні події Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Наголошується, що нібито рейдерське захоплення  храму УПЦ на честь первомученика Стефана при втручанні «Правого сектору» представники «УПЦ КП» здійснили за стандартною схемою.

«Ще в першій половині дня до села, буцімто для слідкування за порядком, приїхали праворадикали «Правого сектора Тернопільщини». Про свої відвідини вони написали у себе на сторінках в соціальних мережах. Далі рейдери діяли за стандартною схемою — на загальних зборах села вчинили безлад, залякуючи вірян канонічної Церкви, і вимагали позбавити їх права молитись у власній церкві, яка за законом належить їхній громаді», — йдеться в повідомленні.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+