Слухати

Пішов з життя поет, один із засновників Нью-Йоркської групи Богдан Бойчук

12 лютого 2017 - 10:21
Богдан Бойчук — поет-модерніст, прозаїк, перекладач та літературний критик, член Нью-Йоркської групи, один з її засновників. Член ОУП «Слово» та НСПУ помер у віці 89 років

Про це повідомляє «Високий Замок».

Восени 2016 року Бойчук приїздив до Львова, читав свої вірші в театрі Леся Курбаса.

Богдан Бойчук народився 11 жовтня 1927 року в Тернопільській області. У 1944 році його забрали до Німеччини на примусові роботи. Після війни він перебував у таборі переміщених осіб в місті Ашаффенбурґ, де й закінчив середню освіту. У 1949 році переїхав до США і оселився в Нью-Йорку.

У1957 закінчив студії з електроніки в Міському коледжі Нью-Йорка. Відтак працював інженером у цій ділянці до 1992 року.

Від початку 1950-тих років Бойчук активно включився в українське літературне життя. Його літературна діяльність не обмежувалась тільки поетичною творчістю. Він також писав і видавав драматичні твори, прозу, переклади з англійської, іспанської й російської мов на українську, і з української – на англійську. Займався літературознавчою критикою, опублікувавши широку низку статей, рецензій, передмов.

Бойчук — один із співзасновників Нью-Йоркської Групи, був співредактором річника цієї ж групи «Нові Поезії» (19591971), ініціатором і головним редактором нью-йорксько-київського літературно-мистецького квартальника «Світо-Вид» (19901999). Працював літературним редактором при місячнику «Сучасність» (Мюнхен), а саме від 1961-го року до 1973-го. Член національної Спілки письменників України.

Заповідав поховати себе на Високому Замку у Львові.

У 2016 році у Львові вийшов фільм Олександра Фразе-Фразенка «Акваріум» про Нью-Йоркської групу. Бойчук брав участь у його презентації.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
FacebookTwitterGoogle+