Слухати

На Рівненщині діти в інтернаті вчаться при +13, у директора - окрема батарея

15 лютого 2017 - 09:32
На Рівненщині в Ясениницькому реабілітаційному центрі за температури 13 градусів тримають дітей з розумовими вадами. Щоб вони менше мерзли, вихователі на них одягають по декілька светрів
На Рівненщині діти в інтернаті вчаться при +13,  у директора - окрема батарея / Новини на Громадському радіо

Про цю ситуацію йдеться в сюжеті ТСН. Зазначається, що інформацію журналістам повідомили анонімно.

Приїзд журналістів для директора став несподіванкою. Він здивувався, що хтось скаржиться на холоднечу.

Втім, градусник в спальні дітей показав +13 градусів.

Директор Степан Копера запевняє, то просто холодна кімната. Журналісти попросили показати сусідній кабінет. Там не тепліше.

«Ну ви бачите — вікна великі, це – раз. Але ж воно змішується повітря», — пояснив директор холоднечу.

Те ж саме пояснення і для спортивної зали. Там позначка термометра не піднімається й до 12 градусів. Лише після ревізії термометрів в приміщенні, директор визнав - вирішив зекономити.

«Малі гроші виділяються на опалення, трошки. Це ж не то що холод який, щоб було холодно дітям», — каже Степан Копера.

Після побаченого та почутого журналісти питаються: чому дітям з особливими потребами не так холодно, як працівникам інтернату. У їхніх кабінетах стоять обігрівачі, яких немає у спальнях та навчальних кімнатах. А в директора — електрична батарея.

Що відбувається з інтернатом для особливих дітей, вирішили з’ясувати в управлінні освіти. Там запевнили — директорові економити не наказували. Впереше про це почули від журналістів.

«Там немає причин, що щось поломане, щось не працює, щось не вистачає. Я запитав директора, хто давав вказівку щось економити. На що він сказав, що він сам прийняв рішення. За свої рішення будете нести відповідальність», — каже начальник Рівненського обласного управління освіти Григорій Таргонський.

На директора центру чекає догана. Журналисти зазначають, що своєму керівництву він пообіцяв, що до вечора у спальнях та класах для дітей буде тепло. В управлінні обіцяють це перевірити.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+