Слухати

Друга річниця виходу українських військ із Дебальцевського котла — відео

18 лютого 2017 - 15:05 408
Сьогодні , 18 лютого, рівно два роки з дня виходу сил АТО з Дебальцевого Донецької області

Тоді з запеклими боями українські військові покидали місто, де протягом тривалого часу стримували атаки російських окупантів.

Бої в Дебальцевому є однією з ключових подій у протистоянні на сході України. У ньому взяли участь тисячі бійців та сотні одиниць техніки й артилерії з обох сторін.

Найгостріша фаза протистояння тривала з 25 січня до 18 лютого 2015 року. За інформацією Генштабу ЗСУ, штурм міста проходив за прямої підтримки кадрових військових РФ.

В боях брали участь до восьми російських батальйонних тактичних груп та артилерійських дивізіонів. Інформація про те, що сили АТО опинилися в оточенні, почала надходити ще на початку лютого. 7 лютого ЗСУ залишили село Рідкодуб, а 9 лютого бойовики та російські війська взяли під контроль село Логвинове, а з ним — і дорогу з Дебальцевого на Артемівськ, через яку здійснювалося забезпечення сил АТО у місті.

Вихід із Дебальцевого відбувався поетапно та протягом декількох днів. Комусь вдалося вийти на техніці, а деякі підрозділи втратили машини внаслідок засідок, які влаштовували проросійські бойовики та російські військові, або ж бездоріжжя, й виходили пішки.  

20 лютого 2015 року радник Порошенка Юрій Бірюков повідомив, що під час боїв на Дебальцевському плацдармі з 18 січня по 18 лютого загинули 179 українських військовослужбовців.

 

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+