Слухати

Генеральна прокуратура РФ відновила перевірку у справі про тортури Дадіна

22 лютого 2017 - 13:37
Генеральна прокуратура відправила на додаткову перевірку матеріали справи про тортури в карельській виправній колонії, на які поскаржився активіст Ільдар Дадін
Генеральна прокуратура РФ відновила перевірку у справі про тортури Дадіна / Новини на Громадському радіо

Відмова слідчих порушити кримінальну справу скасована, повідомив юрист фонду «Громадський вердикт» Микола Зборошенко, передає «Медуза».

У прес-службі управління Слідчого комітету по Карелії виданню розповіли, що у них немає даних про скасування відмови в порушенні справи.

Дадін повідомив про тортури і знущання в ІК-7 в Сегеже в кінці жовтня 2016 року. Через місяць в управлінні Слідчого комітету по Карелії оголосили, що не знайшли в діях співробітників колонії складу злочину. Глава СК РФ Олександр Бастрикін потім доручив провести перевірку цього рішення.

Власна перевірка ФСВП не знайшла підтверджень слів Дадіна.

Ільдар Дадін - перший в Росії засуджений за неодноразове порушення правил проведення мітингу. У грудні 2015 його засудили до трьох років колонії, пізніше термін скоротили на півроку. У листопаді 2016 року він поскаржився на тортури в карельської колонії. ФСВП оголосила, перевірила скарги Дадіна, але не знайшла їм підтвердження. Після розповіді про тортури Дадіна перевели з карельської колонії в Алтайський край. 

Міжнародна організацією Amnesty International визнала Ільдара Дадіна в’язнем совісті.

22 лютого Верховний суд скасував його вирок через відсутність складу злочину

Про тортури, які пережив Ільдадр Дадін у колонії, неодноразово в ефірі Громадського радіо розповідала його дружина Анастасія Зотова. Втім, Зотова говорила не лише про знущання над своїм чоловіком, а й в цілому про катування у в’язницях Росії.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+