Слухати

«Громадське радіо» розказало Нацраді з питань телебачення і радіомовлення про свої стратегічні плани

22 лютого 2017 - 19:48
«Громадське радіо» розказало Нацраді з питань телебачення і радіомовлення про свої стратегічні плани: мовлення у великих містах на FM-частотах
«Громадське радіо» розказало Нацраді з питань телебачення і радіомовлення про свої стратегічні плани / Новини на Громадському радіо

Команда «Громадського радіо» презентувала Нацраді з питань телебачення і радіомовлення  свою стратегію розвитку, до якої зокрема входять розвиток FM-мовлення і співпраця з Суспільним мовленням.

Голова правління ГО «Громадське радіо» Андрій Куликов розказав, що радіо планує поширити своє FM-мовлення на найбільші міста України, зокрема на обласні центри: Дніпро, Запоріжжя, Київ, Львів, Одеса, Харків, та інші міста.

Під час зустрічі члени Нацради повідомили, що вільних частот у великих містах наразі немає, однак вони з’являться після запровадження цифрового телебачення. Ця робота уже ведеться, і до неї запрошені усі зацікавлені сторони, включно з телеканалами, операторами цифрового телебаченнями, місцевою владою, тощо.

Голова Нацради Юрій Артеменко роз’яснив, що при остаточному переході на цифрове мовлення телеканали звільнять низку частот аналогового мовлення; це дозволяє збільшити кількість радіостанцій у кожному місті, а також забезпечує частотами розвиток мобільного зв’язку нових поколінь, 4G і 5G.

Член Нацради Сергій Костинський повідомив, що перехід до цифрового мовлення буде відбувати поступово, в кожному регіоні у окремий період.

Наразі йдеться про пілотний проект, що може розпочатися в одній області. Серед найбільш імовірних областей-кандидатів наразі виступають Житомирщина, Київщина, Кіровоградщина і Полтавщина. 

У свою чергу «Громадське радіо» наголосило, що готове брати участь у конкурсах, які будуть оголошені на вивільнені частоти.

Також Андрій Куликов з колегами пояснили, як вони планують співпрацювати із Суспільним мовленням у 2017 році. «Громадське радіо» готове виробляти програми для Суспільного, а також надавати експертну допомогу і кадри для НСТУ.

На початок цього року «Громадське радіо» має ліцензії і тимчасові дозволи на мовлення у шести областях, це 17 частот: 14 FM-частот та три УКХ-частоти. Працюють 14 передавачів, три передавачі заплановано закупити в 2017 році. Найбільше частот – по шість на Донеччині і Луганщині. Дослідження аудиторії, проведене TNS Україна у 2016 році, показало, що «Громадське радіо» у жовтні висунулось на перше місце серед розмовних радіостанцій у містах мовлення на контрольованій українським урядом території Донбасу (в Маріуполі дослідження ще не проводилося).

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+