Слухати

Верховний Суд РФ звільнив Ільдара Дадіна / Новини на Громадському радіо

Верховний Суд РФ звільнив Ільдара Дадіна

22 лютого 2017 - 11:28
Президія Верховного суду скасувала вирок Ільдар Дадіну, який був першим засуджений до реального терміну позбавлення волі за порушення встановленого порядку організації або проведення мітингу

Згідно з постановою, вирок необхідно скасувати, а провадження у справі припинити «в зв’язку з відсутністю в його [Дадіна] діях складу злочину», повідомляє російський телеканал «Дождь».

sud3.jpg

Ільдар Дадін під час судового засідання був на відеозв'язку // Sarah Rainsford/ВВС
Ільдар Дадін під час судового засідання був на відеозв’язку
Sarah Rainsford/ВВС

Рішення оскарженню не підлягає. Також за Дадіним визнається право на реабілітацію.

Скасувати покарання і звільнити Дадіна попросив його захист, а слідом — і Генпрокуратура РФ.

Стаття 212.1 КК раніше була оскаржена Дадіним в Конституційному суді. Той підтвердив доводи активіста про те, що стаття була застосована в його справі з численними порушеннями Конституції і дозволила позбавити волі, раніше не судимого і не заподіяла шкоди активіста за формальною підставою його неодноразового участі в несанкціонованих заходах, йдеться в повідомленні.

Ільдар Дадін - перший в Росії засуджений за неодноразове порушення правил проведення мітингу. У грудні 2015 його засудили до трьох років колонії, пізніше термін скоротили на півроку. У листопаді 2016 року він поскаржився на тортури в карельської колонії. ФСВП оголосила, перевірила скарги Дадіна, але не знайшла їм підтвердження.

Міжнародна організація Amnesty International визнала Ільдара Дадіна в’язнем совісті.

Про тортури, які пережив Ільдадр Дадін у колонії, неодноразово в ефірі Громадського радіо розповідала його дружина Анастасія Зотова. Втім, Зотова говорила не лише про знущання над своїм чоловіком, а й в цілому про катування у в’язницях Росії.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+