Слухати

Про що і як пишуть на непідконтрольних територіях Донбасу - дослідження ІМІ / Новини на Громадському радіо

Про що і як пишуть на непідконтрольних територіях Донбасу - дослідження ІМІ

23 лютого 2017 - 12:51
Інститут масової інформації проаналізував матеріали, опубліковані на непідконтрольних територіях. Дослідження проводилось в січні 2017 року

82% матеріалів про самопроголошену владу т.зв.ДНР” та “ЛНР” у інтернет-ЗМІ на непідконтрольних українській владі територіях Донбасу є компліментарними, 18% є нейтральними, натомість критичних матеріалів немає взагалі, йдеться на сайті Інституту масової інформації.

Також результати дослідження показали, що загалом близько 20% новин на місцевих сайтах присвячені самопроголошеній владі т.зв.ДНР” та “ЛНР”, тоді як про українську владу матеріалів більше — 32% новин.

Але, переважна кількість матеріалів про українську владу (87%) в ЗМІ, що підлягали аналізу, виявилися негативно забарвленими, 13% матеріалів були нейтральними, а позитивних матеріалів не було виявлено взагалі.

Найбільше матеріалів нейтрального характеру були присвячені діяльності народної депутатки Надії Савченко.

Інформації про діяльність російської влади присвячено в середньому 8% новин, причому у переважній кількості вона теж висвітлюється позитивно (91% новин), нейтральними виявилися 9% матеріалів, негативні або критичні матеріали — відсутні.

«Крім того, під час моніторингу в інтернет-виданнях т.зв.ДНР” та “ЛНР” були виявлені новини з ознаками замовлення на користь політичної сили “Опозиційний блок” та Віктора Медведчука», — йдеться в повідомленні.

“При такому позитивному висвітленні “місцевої влади”, що вказує на пряму залежність від неї місцевих ЗМІ, станом на сьогодні не може йти жодної мови про проведення демократичних і вільних виборів на непідконтрольних Україні територіях Донбасу. Картина, яку змальовують місцеві ЗМІ про ситуацію в регіоні, є вкрай спотвореною. Право місцевих мешканців на інформацію є порушеним, що не дає їм можливості зробити усвідомлений вибір”, ­— заявила виконавча директорка ІМІ Оксани Романюк, коментуючи результати дослідження.

inforgrafika1.png

Інфографіка дослідження // Інститут масової інформації
Інфографіка дослідження
Інститут масової інформації

Наголошується, що серед наративів, які поширювалися у місцевих ЗМІ “ДНР” та “ЛНР” у січні, популярними були такі: Дональд Трамп, який прийде до влади, відмінить санкції щодо Росії та налагодить стосунки з Росією, котрі “зіпсував” Барак Обама; несамостійність України як країни, та її залежність від західних партнерів; а також належність “ЛНР” та “ДНР” до “русского міра”.

Моніторингу підлягали 8 найпопулярніших інтернет-сайтів «ДНР» та «ЛНР». Дослідження проводилось експертами ІМІ протягом січня-лютого 2017 року. Загалом було оцінено 2097 новин, що вийшли у період з 17 по 25 січня 2017 року.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+