Слухати

Дадіна не випускають на волю - в колонії не отримали документів із суду

24 лютого 2017 - 10:43
Російський активіст Ільдар Дадін ще знаходиться колонії №5 Алтайського краю, хоча Верховний суд РФ скасував йому вирок
Дадіна не випускають на волю - в колонії не отримали документів із суду / Новини на Громадському радіо

Ільдара Дадіна ще не випустили на свободу через те, що рішення Верховного суду досі не вдалося доставити до виправної колонії №5 по Алтайському краю.

Дружина Дадіна, Анастасія Зотова, і журналісти вже другий день чекають звільнення активіста в Рубцовську, повідомляє російське видання «Новая газета».

Раніше заступник директора ФСВП Валерій Максименко сказав телеканалу «Дождь», що Дадіна звільнять відразу після отримання документа.

23 лютого його повинна була доставити фельд’єгерська служба. При цьому Максименко відзначав, що святкові дні не вплинуть на термін звільнення.

За іншими даними, пише видання, доставкою постанови Верховного суду займається Спецзв’язок Росії.

Управління Спецзв’язку по Алтайському краю виявилося недоступно для коментарів. У відділенні служби в Рубцовську, де знаходиться колонія, журналісту видання повідомили, що в п’ятницю ніяких листів не надходило.

Клопотання про скасування вироку і звільнення Ільдара Дадіна було подано адвокатами 13 лютого.

Захист ґрунтувався на позиції Конституційного суду, який вирішив, що «винесені щодо Ільдара Дадіна судові акти підлягають перегляду».

Тоді суд зазначав, що кримінальну справу стосовно Дадіна не могло бути порушено, так як дві постанови про адміністративні правопорушення не набрали на той момент законної сили.

Нагадаємо, Ільдар Дадін - перший в Росії засуджений за неодноразове порушення правил проведення мітингу. У грудні 2015 його засудили до трьох років колонії, пізніше термін скоротили на півроку. У листопаді 2016 року він поскаржився на тортури в карельської колонії. ФСВП оголосила, перевірила скарги Дадіна, але не знайшла їм підтвердження.

Міжнародна організація Amnesty International визнала Ільдара Дадіна в’язнем совісті.

22 лютого президія Верховного суду скасувала вирок Ільдар Дадіну через відсутність складу злочину. 

Про тортури, які пережив Ільдадр Дадін у колонії, неодноразово в ефірі Громадського радіо розповідала його дружина, Анастасія Зотова. Втім, Зотова говорила не лише про знущання над своїм чоловіком, а й в цілому про катування у в’язницях Росії.

Після того, як вирок Ільдару Дадіну був скасований, генеральна прокуратура відправила на додаткову перевірку матеріали справи про тортури в карельській виправній колонії, на які скаржився Ільдар Дадін.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+