Слухати

В прокуратурі розповіли, як працюватиме реєстр фактів репресій в Криму

24 лютого 2017 - 15:38
Починаючи з 2014 року прокуратура Автономної Республіки Крим зафіксувала понад 120 випадків порушень прав і свобод громадян України на окупованому Росією півострові
В прокуратурі розповіли, як працюватиме реєстр фактів репресій в Криму / Новини на Громадському радіо

На сайті прокуратури Автономної Республіки Крим найближчим часом запрацює реєстр фактів порушень прав і свобод громадян України, які проживають у тимчасово окупованому Криму, передає «Інтерфакс-Україна».

Зокрема, до реєстру будуть внесені факти незаконних обшуків, затримань і переслідувань з боку окупаційної влади.

«На наступному тижні почне працювати реєстр за фактами порушень прав і свобод громадян України. Туди будуть внесені всі прізвища, яких у нас уже близько сотні, за фактами незаконних обшуків, затримань і подальших переслідувань наших громадян там, на півострові. Починаючи з 2014 року, у нас виробництві понад 120 зареєстровано», — повідомив заступник прокурора Автономної Республіки Крим Олег Хорсуненко.

Він пояснив, що в реєстрі буде міститися інформація не тільки про порушення прав і свобод громадян, осіб причетних до незаконного переслідування, затримання і засудження українських громадян, але також і окремо по «справі 26 лютого».

«Була створена велика міжвідомча робоча група, що складається зі співробітників нашого СБУ, поліції і прокуратури. .. Ми об’єднали всі виробництва і зараз у нас це називається «справа 26 лютого», тільки наше», — розповів Хорсуненко.

Він також зазначив, що вже відбувся ряд допитів в рамках цієї справи.

«Ми почали аналізувати всі виробництва, які вже були. 7 виробництв за фактами нанесення тілесних ушкоджень ряду громадян, що стосуються саме справи «26 лютого»… У листопаді 2016 роки ми внесли до ЄРДР відомості про недбалі дії співробітників міліції, вже ми маємо 7 посадових осіб, які повинні були прийняти ті чи інші дії щодо недопущення «, — повідомив заступник прокурора.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+